Kallas loodab, et Rail Balticut ei taba hõlmikpuu ja ooperimaja saatus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
2001. aastal tehtud foto kuulsast hõlmikpuust, mille tõttu jäi ooperiteater ehitamata. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Rail Balticut hädavajalikuks pidav endine EL-i transpordivolinik Siim Kallas ütleb, et projekti vastaste tõttu näeb Eesti Brüsselist vaadatuna rumal välja.

Siiani Brüsselis kontakte omav Kallas ütleb vestlustele tuginedes, et Brüssel ei suhtu Eestisse hästi, sest kui alguses oli Rail Baltic n-ö Eesti projekt ja lätlaste-leedululastega oli probleeme, siis täna on olukord vastupidine. Mis teil seal toimub, küsitakse Kallase sõnul Brüsselist.

Kallas ütles intervjuus Vikerraadiole, et näeb Rail Balticu vastaste hulgas inimesi, keda on juba viimased 25 aastat näinud millegi vastu olemas ja mitte kunagi millegi poolt olemas.

Kallas tuletas meelde, et ooperiteater jäi omal ajal väikese grupi vastuseisu tõttu ehitamata.

"Kus need inimesed nüüd on, kes suutsid hõlmikpuu eest seismisega saavutada selle, et ooperiteatrit ei ehitata. Sellest on 30 aastat möödas ja lähima paarikümne aasta jooksul ei ole uut ooperiteatrit kuskil silmapiiril. Kus need inimesed on ja vaskplaat kirjaga, "meie saavutasime selle, et ooperiteatrit ei ehitata"," küsis Kallas.

Kallas ütles, et Euroopas on selge ja tugev põhimõte, mida keegi tegelikult ei vaidlusta. Eesmärk on nihutada kaubavedude raskus maanteedelt raudteele. Ja Euroopas on rohelise mõtteviisiga inimesed selle poolt, märkis Kallas.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: