Alexela alustab Soomes Hamina LNG terminali ehitust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Peaminister Jüri Ratas Alexela terminali asukohas Paldiskis.
Peaminister Jüri Ratas Alexela terminali asukohas Paldiskis.

Alexela ja Haminan Energia ühisettevõte Hamina LNG OY võttis neljapäeval vastu lõpliku investeerimisotsuse ja alustab LNG terminali ehitust Hamina-Kotka sadamas. Investeeringu kogumaksumus on 95 miljonit eurot. 

Projektile on Soome riigi poolt 2014. aastal eraldatud 30 protsendi ulatuses investeeringutoetust, teatas ettevõte.

Esimeses etapis ehitatakse 30 000 kuupmeetri suurune mahuti koos LNG laevadelt vastuvõtmise, gaasistamise ja ümberlaadimise võimekusega, millega saab edastada maagaasi kohalikku jaotusvõrku ja varustada ka neid kliente maagaasiga, kellel jaotusvõrguga ühendus puudub. Samuti alustatakse terminalist maismaa- ja meretranspordi varustamisega, et võimaldada keskkonnasõbraliku transpordikütuse laiem kasutuselevõtmine.

Turunõudlusele vastamiseks on tulevikus plaanis ehitada juurde veel teine, 20 000 kuupmeetri suurune mahuti. 

Ehitusprojekti ajal aastatel 2017-2020 tekib Hamina piirkonnas ligi 100 uut töökohta, teatas Alexela. Terminali käivitumisel 2020. aastal luuakse vähemalt 10 kõrge lisandväärtusega püsitöökohta.

Hamina LNG terminali ehitus on osa Alexela LNG ärisuuna arengustrateegiast Baltikumis ja Soomes. Praeguseks on lõppenud ka Paldiski LNG terminali ehitusprojekti ettevalmistused – sealhulgas on kehtestatud LNG-terminali planeering, lõppenud keskkonnamõjude hindamine, saadud vee erikasutusluba ja valminud insenertehnilised projekteerimistööd rahvusvahelise “võtmed kätte” ehitushanke läbiviimiseks.

Lõplik investeerimisotsus Paldiski LNG terminali ehituse alustamiseks on ootel kuni lõppevad konsultatsioonid Balti riikide peaministrite ning Alexela ja Klaipedos Nafta vahel regionaalse imporditerminali EL-i kaasrahastuse osas.

Lisaks on Paldiskisse planeeritud ka koostootmisjaama ehitus, mis lisaks LNG terminali varustamisele soojus- ja elektrienergiaga looks potentsiaali Eestis energiamahukate tööstusinvesteeringute elluviimiseks tulevases Paldiski energiakommuunis.

Alexela Group OÜ on Eesti kapitalil põhinev valdusfirma, mis koondab viimase paarikümne aasta jooksul ühtse omanikeringiga seotud ettevõtted Alexela Groupi kui katusorganisatsiooni ühtsesse struktuuri. Alexela Group tegutseb kolmes valdkonnas: energeetika, metallitööstus ja kinnisvaraarendus. Grupis töötab üle 1000 inimese.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: