Politsei uurib Krabi kooli töötajate tegevust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Krabi kool
Krabi kool Autor/allikas: karbi.edu.ee

Politsei uurib, kas keerulise taustaga laste kasvatamisega tegeleva Krabi kooli töötajad võisid kasutada õpilaste suhtes vägivalda.

Lõuna ringkonnaprokuratuur käivitas kriminaaluurimise jaanuaris koolis toimunud võimalike kehalise väärkohtlemise juhtumite uurimiseks, kirjutab Postimees.

Vastava avalduse tegi politseile sotsiaalkindlustusamet, kuna ameti lastekaitse osakonna terapeudid tegid Krabi kooli õpilastele teraapiat ning muutusid laste jutte kuuldes üha ettevaatlikumaks.

Kuna kriminaaluurimine on pooleli, ei avalda sotsiaalkindlustusamet täpseid põhjuseid, miks politseisse pöörduti, ent lehe väitel leidsid terapeudid laste jutust viiteid füüsilisele ja vaimsele väärkohtlemisele ning füüsilise väärkohtlemisega ähvardamisele.

Lõuna ringkonnaprokuröri Terje Aleksašini sõnul on seni kogutud tõendite põhjal alust kriminaalasja jätkamiseks ning üle on kuulatud enam kui 30 inimest nii tunnistajate kui kannatanutena.

Krabi kooli direktor Ale Sprenk väidab raudkindlalt, et ükski kooli töötaja pole lapsi füüsiliselt väärkohelnud.

 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: