ERR Moskvas: politoloogide hinnangul on Venemaa Trumpi poliitikas pettunud

Foto: Reuters/Scanpix

Vene poliitikaeksperdid leiavad, et Vene juhtkonna aastatagune vaimustus USA presidendi Donald Trumpi suhtes on asendunud sügava pettumusega. Mõni ekspert arvab, et kui Hillary Clinton oleks saanud presidendiks, oleksid Vene-USA suhted konstruktiivsemad.

Oma valimiskampaania käigus lubas USA president Donald Trump, et hakkab probleeme lahendama kokkulepetes Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Möödunud aastal kohtusid kahe riigi presidendid mitu korda, kuid läbimurret see Vene-USA suhetes siiamaani kaasa toonud ei ole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Pärast Putini ja Trumpi iga kohtumist küsivad ajakirjanikud: "Kas tuleb mingi läbimurre või ei tule?" Saate aru, ei saa tulla läbimurret ilma ettevalmistuseta. Isegi kui tuleb mingi kohtumine, ei tasu oodata mingit läbimurret Vene-Ameerika suhetes," kommenteeris USA ja Kanada Instituudi direktor Valeri Garbuzov.

Aasta tagasi tervitas riigiduuma aplausiga Donald Trumpi võidu Hillary Clintoni üle.

"Clintoni administratsiooniga, mis oleks, ma arvan, professionaalsem kui Trumpi administratsioon, oleks võimalik säilitada mingeid kontakte ja dialoogi. Vähemalt kontrolli relvastusvaldkonnas. See oli alati meie päevakava aluseks. See probleem oli pika aja jooksul meie dialoogi osa. Nüüd läks see kõik lihtsalt kaduma," tõdes Garbuzov.

Dialoogi asemele tulid sanktsioonid, mida kongress eelmisel aastal tõhustas, võttes Trumpilt võimaluse neid maha võtta või leevendada.

"Venemaa liidrid ei saa lugu pidada presidendist, kes ei saa omaette otsuseid langetada. Kui oled president, pead sa ise oma probleeme lahendama. Kui sa aga ei saa seda teha, siis milleks me peaksime oma poliitilise kapitali investeerima sinuga suhete arendamisse? Sellepärast mulle tundubki, et sümpaatia Trumpi vastu võib-olla jääb, aga lootused Trumpile on praegu kustumas," rääkis Venemaa Rahvusvaheliste Asjade nõukogu peadirektor Andrei Kortunov.

Venemaa-vastaste sanktsioonide uus pakett avalikustatakse 29. jaanuaril.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: