Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eestist sai Euroopa hübriidohtude vastase oivakeskuse asutajaliige

Eestist sai Euroopa hübriidohtude vastase oivakeskuse asutajaliige.
Eestist sai Euroopa hübriidohtude vastase oivakeskuse asutajaliige. Autor/allikas: Riigikantselei

Eestist sai reedel Euroopa hübriidohtude vastase oivakeskuse asutajaliige.

Riigisekretär Heiki Loot allkirjastas Helsingis koos Hispaania ja Norra esindajatega Euroopa hübriidohtude vastase oivakeskuse vastastikuse mõistmise memorandumi.

"Euroopa hübriidohtude vastane oivakeskus aitab tugevdada Eesti ja kogu Euroopa julgeolekut. Eesti on valmis aktiivselt panustama oma teadmiste ja kogemusega keskuse töösse ning hübriidiohtude vastase võimekuse arendamisse. Loodan, et keskus aitab kaasa ka NATO ja EL koostöö tihendamisele antud valdkonnas," ütles Loot.

Käesoleva aasta teisel poolel tööd alustava keskuse tegevussuunad on strateegilise tasandi dialoogi ja konsultatsioonide arendamine liikmesriikide, Euroopa Liidu ja NATO vahel. Keskuses viiakse läbi hübriidohtude ja nende tõrjumise meetodite uuringuid, samuti tegeleb keskus õppuste läbiviimisega, et parandada nii liikmesriikide individuaalset võimekust kui ka koostegutsemisvõimet hübriidohtude tõrjumisel.

Keskuse tööd suunab liikmesriikide esindajatest koosnev juhtkomitee.

Eesti osales aktiivselt keskuse loomise juures. Keskuse loomiseni viinud aruteludes osalenud riigid saavad sellega ühineda neile sobival ajahetkel ning nad loetakse asutajariikideks.

Soome kõrval on keskuse liikmed Rootsi, Suurbritannia, Eesti, Läti, Leedu, Poola, Prantsusmaa, Saksamaa ja USA, Hispaania ja Norra. Austria, Holland, Itaalia ja Taani osalesid asutamiskonsultatsioonides, kuid pole veel keskusega ühinenud.

Hübriidohtude vastane tegevus on osa laiapindsest riigikaitsest, mille koordineerimisega Eestis tegeleb riigikantselei.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: