USA kritiseeris Aafrikat suutmatuse eest reageerida näljahäda ohule

USA suursaadik ÜRO-s Nikki Haley.
USA suursaadik ÜRO-s Nikki Haley. Autor/allikas: Fabrice Coffrini/AFP/Scanpix

USA suursaadik ÜRO-s Nikki Haley kritiseeris karmisõnaliselt Aafrika riike kollektiivse suutmatuse eest reageerida näljahäda ohule, mis ähvardab rohkem kui 14 miljonit inimest.

Haley märkis, et näljahäda oht Nigeeria kirdeosas, Somaalias ja Lõuna-Sudaanis on põhjustatud peamiselt relvakonfliktist ning on traagiline näide nende valitsuste ebaõnnestumisest tegeleda põhjustega.

Haley rõhutas ÜRO Julgeolekunõukogu kohtumisel Aafrika teemadel, et piirkonna konfliktidel ja inimõigusrikkumistel on seos ning kui Aafrika riigid esitavad sellise riigi nagu Kongo ÜRO inimõigusnõukogusse, siis annab see konfliktile hoogu.

USA suursaadik ütles, et Washington eraldab 2017. rahandusaastal 1,4 miljardit dollarit nende abistamiseks, keda ähvardab Aafrikas näljahäda. Ta tänas ka teisi doonoreid ja riike, seal hulgas Ugandat, et need on vastu võtnud miljoneid põgenikke.

"Näljahäda Aafrikas on küsimus rahust ja julgeolekust," sõnas Haley. "Inimesed surevad nälga, seda mitte jumala, vaid inimeste tegude pärast."

Allikas: AP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: