Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haley: USA ähvardab ühepoolse käiguga, kui ÜRO ei jõua üksmeelele

Foto: Reuters/Scanpix

Ühendriigid hoiatasid kolmapäeval võimalike ühepoolsete sammude astumisest, kui ÜRO ei reageeri ühtsena arvatavale keemiarünnakule Süürias, kus kümnete hukkunud inimeste seas oli ka paarkümmend last.

USA kutsus Venemaad üles suhted Assadiga ümber hindama

"Kui ÜRO ei saa järjekindlalt hakkama oma kohustusega tegutseda kollektiivselt, siis riikide elus on aegu, mil me oleme sunnitud ise midagi ette võtma," ütles USA suursaadik ÜRO-s Nikki Haley Julgeolekunõukogu erakorralisel istungil.

"Kui palju lapsi peab veel surema, enne kui Venemaa hakkab hoolima?" ütles Haley ÜRO Julgeolekunõukogus alanud erakorralisel istungil, mis kutsuti kokku, et arutada teisipäevast rünnakut Idlibi provintsis asuvale ja mässuliste kontrolli all olevale linnale.

USA, Suurbritannia ning Prantsusmaa esitatud ÜRO julgeolekunõukogu resolutsiooni kohaselt korraldasid keemiarünnaku Süürias eile valitsusväed. Kremli teatel põhjustasid keemiarünnaku Süürias küll valitsusvägede lennukid, kuid nad pommitasid terroristide ladu, kus hoiti ka toksilisi aineid.

Venemaa nimetas ÜRO Süüria-resolutsiooni täiesti vastuvõetamatuks. 

President Donald Trump ütles, et tema suhtumine Assadi on pärast keemiarünnakut muutunud, vahendab CNN. Trumpi sõnul ei saa Assadi režiimi jälke tegusid tolereerida.

Tillerson kutsus Venemaad üles suhted Assadiga ümber hindama

SA välisminister Rex Tillerson kutsus kolmapäeval Venemaad üles hindama ümber suhted Süüria presidendi Bashar al-Assadi ja tema režiimiga.

Tillersoni sõnul pole Ühendriikidel kahtlust, et just Assadi režiim korraldas rünnaku, milles arvatavasti kasutati keemiarelvi.

"Meie arvates on venelastel nüüd aeg väga põhjalikult mõelda toetuse jätkamise üle Assadi režiimile," ütles Tillerson välisministeeriumis korraldatud pressikonverentsil.

Süüria arvatava keemiarünnaku ohvrite arv on tõusnud 86-ni, hukkunute seas on 30 last, teatas kolmapäeva õhtul Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus. Arvatav keemiarünnak Khan Sheikhuni linnale leidis aset teisipäeva hommikul.

Venemaa teatas varem päeval, et USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa esitatud resolutsioon Süüria arvatava keemiarünnaku kohta on "vastuvõetamatu".

"Esitatud tekst on absoluutselt vastuvõetamatu," ütles välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova ja nimetas seda "Süüria-vastaseks".

"See otsustab uurimise tulemused ette ära ja nimetab kohe süüdlase," sõnas ta.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov oli juba varem teatanud, et Venemaa toetab Süürias ka edaspidi president Assadi režiimivägesid.

"Venemaa ja selle relvajõud jätkavad operatsiooni Süüria relvajõudude terroritõrje operatsiooni toetamiseks, mille eesmärk on riigi vabastamine," ütles Peskov.

USA välisminister Rex Tillerson teeb oma esimese ametliku visiidi Moskvasse järgmisel nädalal.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: