Turismifirmad: USA keelab peagi oma kodanikel Põhja-Koreasse reisida

Põhja-Korea pealinn Pyongyang.
Põhja-Korea pealinn Pyongyang. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kahe Põhja-Koreasse turismireise korraldava ettevõtte väitel kehtestab USA peagi keelu, mille kohaselt ei tohi Ameerika Ühendriikide kodanikud enam Põhja-Koreasse reisida.

Koryo Tours ja Young Pioneer Tours kinnitavad, et USA poolt kavandatav reisikeeld kuulutatakse ametlikult välja 27. juulil ning jõustub 30 päeva hiljem, vahendas BBC.

USA võimud pole veel teadet kinnitanud.

Young Pioneer Tours on Hiina firma, mis korraldas ka reisi, millel osales USA tudeng Otto Warmbier.

Cincinnatist pärit Virginia ülikooli tudeng Warmbier mõisteti märtsis 15 aastaks sunnitööle pärast seda, kui ta tunnistas pisarsilmi Põhja-Korea riigitelevisioonis, et üritas varastada propagandakirjaga lippu.

Käesoleva aasta juunis aga vabastas Põhja-Korea Warmbieri humanitaarkaalutlustel, sest noormees oli vangilaagris koomasse langenud. Raskes seisundis Warmbier suri 19. juunil oma kodulinnas.

Noormehe tõsise ajukahjustuse põhjus on endiselt ebaselge - kui Põhja-Korea väitel tekkis kooma haiguse tagajärjel, siis USA-s kahtlustatakse, et tegu oli tudengile vangilaagris osaks saanud halva kohtlemise või lausa vägivalla tagajärg.

Young Pioneer Tours teatas juba pärast Warmbieri surma, et seni ei ole ükski välismaalaste vahistamine Põhja-Koreas lõppenud nii traagiliselt ning lisas, et Warmbieri surm viis firma otsusele lõpetada Ameerika turistide toimetamine Põhja-Koreasse.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: