Riigigümnaasiumi hoone küsimus viis Rakvere volikogu kohtuteele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Andres Jaadla.
Andres Jaadla. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Rakvere endine linnapea, praegune linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Andres Jaadla pöördus reedel linnavolikogu vastu kohtusse, kuna volikogu jättis menetlemata tema esitatud vaide, mis oli seotud tulevase riigigümnaasiumi asukohaga.

Jaadla sõnul esitas ta kaebuse, sest ei pea põhjendatuks, et tema vaie jäeti läbi vaatamata ning lisas, et ta ei ole otseselt riigigümnaasiumi loomise vastu, kuid Rakveres ei ole toimunud argumenteeritud arutelu selle asukoha suhtes, kirjutab Postimees.

Kui Jaadla on Rakvere poliitikas opositsioonis, siis linnavalitsuses Reformierakonda esindav Marti Kuusik rääkis, et on püüdnud korduvalt saavutada küsimuse sisulisele arutelule seadmist koalitsioonis, kuid kahjuks ei olnud teise vaatenurga esindajad valmis võistlevaks ideede võrdluseks ja ühtegi koosolekut ei sündinud.

Ta nentis, et väga suure mõjuga otsus, nagu riigigümnaasiumi loomine seda on, peab olema tugevalt motiveeritud, kuid seni ei ole esitatud ühtegi veenvat argumenti Rakvere gümnaasiumi ajaloolise maja mitte kasutamiseks.

Rakvere linnavolikogu esimees Toomas Varek (Reformierakond) ütles, et küsis Jaadla esitatud vaide menetlemise kohta nõu juristidelt. Vaide menetlemata jätmise põhjenduseks toodi tõik, et Jaadlal oli volikogu liikmena võimalus kõikidest aruteludest osa võtta, paraku ta aga seda ei teinud ega osalenud ka volikogu istungil, kus teema jutuks oli.

 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: