Rakvere linnavõimu IRL-i esindajate umbusaldamine kukkus läbi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mihkel Juhkami
Mihkel Juhkami Autor/allikas: Kristel Mänd/Rakvere LV

Rakvere volikogus reedel hääletusel olnud umbusaldusavaldus võimuliitu kuuluva IRL-i esindajate suhtes sai vaid viis poolthäält 11st vajalikust, mis tähendab, et linnavõim jäi püsima senisel kujul.

Umbusaldust sooviti avaldada IRL-i kuuluvale linnavolikogu esimehele Mihkel Juhkamile, volikogu sotsiaalkomisjoni esimehele Marko Pomerantsile ja hariduskomisjoni esimehele Sven Hõbemägile ning linnavalitsuse liikmetele Rainer Miltopile ja Tõnis Prulerile. Põhjuseks oli see, et umbusaldajad pooldavad riigigümnaasiumi rajamist olemasoleva gümnaasiumihoone baasil, kuid IRL on seisukohal, et mõttekam on riigigümnaasiumiks ehitada uus maja.

Umbusalduse poolt oli viis saadikut. Kuna volikogus on 21 liiget, oleks umbusalduse läbiminemiseks olnud vaja 11 liikme häält.

11 häält (alla olid kirjutanud Roman Kusma (sõltumatu), Andres Jaadla ja Allan Jaakus (VL Rakvere Heaks), Anti Poolamets (EKRE), Aleksandr Holst, Janno Jõe, Joonas Ljaš, Kaoke Kärdi, Magnus Lehesoo (kõik Reformierakond) ja Valeri Vaselenko ja Liidia Bobkova (mõlemad Keskerakond) oli ka 25. mail volikogule esitatud umbusalduse avaldusel, kuid nädala jooksul jõujooned taastusid.

Volikogu esimees Mihkel Juhkami nimetas toimunut kevadiseks värinaks. "Loodame, et tulevikus suudame osapoolte vahel protsesse paremini kommunikeerida," sõnas Rakvere volikogu juht, kes avaldas lootust, et riigigümnaasiumi asukoha asjus teeb volikogu otsuse suve lõpuks.

Rakveres moodustasid pärast valimise koalitsiooni kuus Reformierakonna, viis IRL-i ja kolm Keskerakonna saadikut. Opositsioonis on ja umbusalduse poolt hääletasid kaks EKRE ja kaks valimisliidu Rakvere Heaks ning Reformierakonna nimekirjas volikokku saanud, kuid valimiste järel Reformierakonna valimislubadustest taganemises pettudes "üksikkandidaadi" rolli võtnud Roman Kusma.

Opositsioonis on ka kaks sotsiaaldemokraatide saadikut, kuid nemad umbusaldust IRL-ile ei pooldanud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: