Rakvere pani teravas vaidluses paika tulevase riigigümnaasiumi asukoha

Foto: ERR

Rakvere langetas teravas vaidluses otsuse tulevase riigigümnaasiumi asukoha üle - praeguse gümnaasiumi lähistele ehitatakse uus hoone.

Eesti maakondadest viimasena otsustas riigigümnaasiumi asukoha Rakvere volikogu. Plaanide kohaselt hakkab Rakvere riigigümnaasiumis 2022. aasta sügisel õppima üle poole tuhande gümnasisti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rakvere linnavalitsus kaalus riigikooli asukoha puhul kaheksa variandi vahel, valik langes praeguse gümnaasiumi lähistele rajatava uue gümnaasiumi kasuks. Seda varianti pooldasid kõik hääletuse ajal saalis olnud rahvasaadikud.

Saadikud, kes soovisid luua riigigümnaasiumi senises gümnaasiumihoones, lahkusid hääletuse ajaks protestiks saalist.

Rakvere volikogu liige Roman Kusma ütles, et väited, nagu ajaloolises hoones ei saaks õppida, sest seal ei saa läbi viia näiteks keemiatunde ja vaja on nüüdisaegseid klasse, ei vasta tõele.

"Kõike saab teha. Ka muinsuskaitse kinnitas, et nad on valmis koostööks ja kõike saab sinna rajada. Paraku volikogu siiski - väga kitsas ringis, muuseas - otsustas. Jah, me küll hääletasime, siin oli 15 poolthäält, aga see oli parteidistsipliin, inimesed pidid hääletama nii nagu ette öeldi," lausus Kusma.

Rakvere linnapea Marko Torm rääkis, et riigigümnaasiumi asukohaks saab paik praeguse Rakvere gümnaasiumi vastas, üle tulevase Pärdi väljaku ehk osaliselt kunagi välja arendamata Vabaduse platsil.

"Ma usun, et see on tegelikult väga hea asukoht nii linnasüdame tihendamise mõttes kui arvestades seda, milline esindusväljak võiks tulevikus tekkida, ääristatuna kõrghoonetest, Rakvere linnas," sõnas Torm.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: