Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Taavi Aas ei usu, et Savisaar Keskerakonna nimekirjas kandideerib

Keskerakonna Tallinna linnapea kandidaat Taavi Aas ei usu, et endine erakonna esimees Edgar Savisaar partei nimekirjas kandideeriks. Samuti ei usu ta, et valimistele läheb nn Edgar Savisaare nimekiri.

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul on Savisaar jätkuvalt oodatud Keskerakonna nimekirjas kandideerima, kuid Savisaare sõnul pole talle sellekohast ettepanekut tehtud.

Taavi Aas ütles ERR-ile antud intervjuus, et Savisaar on erakonna ideest teadlik.

"Arvan, et vast polegi nii tähtis, kas see ettepanek on olnud ametlik või mitteametlik. Ma arvan, et ta on sellest mõttest teadlik. Täiesti ametlikult saab selle ettepaneku vormistada Tallinna nõukogu. Aga täna, ma arvan, on kõigile teada, et selline mõte meil on ja kas see mõte talle sobib või on tal mingisugused teised plaanid, küsige tema enda käest," kommenteeris Aas.

Taavi Aasa sõnul on võimalik, et Savisaar ei kandideeri Keskerakonna nimekirjas või ei kandideeri üldse.

"Vaadates tänaseid sündmuseid ja tema reageeringuid ka sellele mitteametlikule ettepanekule, siis tõepoolest, see võib niimoodi olla, et ta ei tule sellesse nimekirja, et ta ei kandideeri üldse. Ma eriti ei usu sellesse varianti, et tuleks mingisugune Edgar Savisaare nimekiri. Aga meie poolt on uks lahti, eks see on tema otsus," rääkis ta.

Räägitud on sellest, et Savisaar kandideerib hoopis valimisliidu Tegus Tallinn nimekirjas. Aasa hinnangul oleks selline otsus kahetsusväärne, sest Savisaar teeks parima tulemuse Keskerakonna nimekirjas.

Aas kinnitas, et Keskerakonna Lasnamäe ringkonna esinumbriks Savisaar ei saaks. "See on kinni pandud teema ja ei ole küll ühtegi märki ega plaani selle kohta, et me uuesti selle teema juurde tagasi tuleks," ütles linnapeakandidaat.

Artikkel on osa pikemast intervjuust, mis saab avalikuks siis, kui kõik Tallinna linnapea kandidaadid on oma intervjuud ERR-ile andnud. Tegemist on ERR-i multimeedia valimisprojektiga.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: