Keskerakond pakkus Savisaarele esinumbri kohta

{{1499849340000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ütles, et Keskerakond pakub Tallinnas Edgar Savisaarele üldnimekirjas kohta number üks.

Korbi sõnul on Savisaarel nii linna kui Keskerakonna ees nii suured teened, et ta väärib nimekirjas esikohta, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Selle teema ümber oli arutelu ja pakuti, et Edgar Savisaar võiks olla esinumber Tallinna nimekirjas. Kellegil sellele vastuväiteid ei olnud," rääkis Korb.

"Edgar Savisaar on alati väga palju hääli valimistel saanud. Tal on väga suur ja laiapõhjaline toetus elanikkonna seas ja ma arvan, et kindlasti ta saab ka sel korral päris kõva tulemuse, kui ta otsustab valimistel kandideerida," lausus Korb.

Tavaliselt juhib üldnimkirja linnapeakandidaat. Savisaare kohtu all olek erakonna juhte ei häiri, Korbi kinnitusel kehtib Eestis süütuse presumptsioon. Millal Savisaar vastuse annab, seda erakonna peasekretär ennustada ei osanud. 

Tallinna linnapeakandidaadi ning valimisringkondade esinumbrid on Keskerakond nimetanud. Erakonna linnapeakandidaat ning Mustamäe esinumber kohalikel valimistel on Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas. Lasnamäel on valimisringkonna esinumber abilinnapea Mihhail Kõlvart, Haaberstis Riigikogu liige Viktor Vassiljev, Põhja-Tallinnas europarlamendi liige Yana Toom, Kristiines Andrei Novikov ja Pirital Tõnis Mölder.

Saarts: esinumbri koht võib olla osa kompromissist

Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi politoloogi Tõnis Saartsi hinnangul võib Edgar Savisaarele kohalikel valimistel Keskerakonna esinumbri koha pakkumine olla üks osa kompromissist Yana Toomi, Oudekki Loone ja Olga Ivanova ning Keskerakonna juhtkonna vahel.

"Savisaarele esinumbri koha pakkumist tuleb tõlgendada hiljutise partei sisetüli valguses. Savisaarele ja tema poolehoidjatele anti selge signaal, et erakond pole neid kõrvale heitnud ning sellega loodetakse veelgi vähendada võimalust, et Savisaar ja kaks allesjäänud "õde", Oudekki Loone ja Olga Ivanova siiski enda nimekirjaga välja tuleksid," ütles Saarts BNS-ile. "Võimalik, et Savisaarele esikoha pakkumine oli ka üks osa kompromissist, mis "kolme õe" ja Keskerakonna juhttuumiku läbirääkimistel eelmisel nädalal saavutati," lisas ta.

"Savisaar on kindlasti järkuvalt erakonna jaoks arvestatav häältemagnet ja tema esinumbriks olek vaevalt parteilt ka Eesti valijaid ära viiks, sest Tallinna kampaania keskmes ei saa kindlasti olema Savisaar, vaid pigem teisted nimed, nagu Taavi Aas, Mihhalil Kõlvart, Mailis Reps ja teised," sõnas Saarts.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: ERR, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: