Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kasekamp: Pence'i visiit väljendab USA toetust poliitiliselt

Andres Kasekamp.
Andres Kasekamp. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Ameerika Ühendriikide üksuste paiknemine Balti riikides on USA toetuse sõjaline pool, kõrgete riigitegelaste, nagu näiteks ka asepresident Mike Pence'i visiidid on toetuse poliitiline pool, kommenteeris politoloog Andres Kasekamp.

"USA asepresidendi visiidi sõnum on selge: "Ärge muretsege, USA hoiab olukorral silma peal. USA on teie kindel liitlane ja peab oma lubadustest kinni"," ütles BNS-ile Tartu Ülikooli Balti poliitika professor, politoloog Andres Kasekamp.

Ta sõnas, et sellist rahustavat sõnumit edastavaid visiite ei tee USA administratsiooni kõrged esindajad mitte ainult NATO idatiiva riikidesse ja Euroopa Liidu suunas, vaid ka näiteks Aasiasse ja teistesse piirkondadesse.

"Kuna uue presidendi väljaütlemised, tema semutsemine Venemaa presidendiga, halb läbisaamine Eurooa liiduga ning ka ebaõnnestunud esinemised NATO-s on tekitanud palju segadust, peavad Donald Trumpi alluvad liitlasi rahustama ning liitlassuhteid kindlustama," selgitas Kasekamp.

"Balti kontekstis demonstreerib käesoleva aasta suvel toimuv USA sedavõrd kõrge riigitegelase visiit kindlasti ka seda, et ameeriklased hoiavad silma peal Venemaa suurõppusel Zapad 2017," sõnas Kasekamp.

Ta lisas, et asepresidendi visiit kinnitab USA toetust Balti riikidele ja näitab kogu maailmale, et USA pole ükskõikne siinses regioonis toimuva suhtes.

"USA toob õppuse Zapad ajaks Balti riikidesse täiendavaid üksusi ning paigutab siia ka õhutõrjekompleksi Patriot. Need sammud näitavad USA toetuse sõjalist poolt. Pence visiit on toetuse poliitiline pool," märkis Kasekamp.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: