Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod ja video: USA asepresident Pence saabus president Kaljulaidi juurde

USA asepresident Mike Pence saabus esmaspäeva hommikul Kadriorgu, kus teda võttis vastu Eesti riigipea Kersti Kaljulaid.

Kadriorus kohtuvad USA asepresidendiga ka Läti president Raimonds Vējonis ning Leedu president Dalia Grybauskaitė.

Koos osaletakse küber- ja innovatsiooniteemalisel ümarlaual ning umbes kella 11 paiku leiab aset ühine pressikonverents, mida oli ERR-i portaalis võimalik vaadata otseülekandes.

Kadriorus toimunud küber- ja innovatsiooniteemalisel ümarlaual tõi Eesti riigipea Kaljulaid välja, et Euroopa ja USA kodanikud ja ettevõtted on juba ammu digisfääris ning riigid ei tohiks jääda viimaseks, kes sinna jõuavad. "Riikide väljakutse on muuta oma inimeste elu sujuvamaks. Nii on näiteks riigi üks olulisemaid ülesandeid tagada oma kodanike tuvastamine." 

"Paberpasse annavad välja kõik, kuid turvalist tuvastamist digimaailmas pakuvad alles vähesed riigid. Me ei saa jätta oma kodanikke digisfääri üksi ning peame suutma ka seal tagada nende julgeoleku,“ lausus Kaljulaid. "Paljuski on digitaalse maailma turvalisus ka küberhügieeni küsimus ning siin on president Kaljulaidi sõnul võtmekoht eeskätt inimeste teadlikkus ja selle tõstmine, mitte aga keerukad tehnilised lahendused."  

Kolme Balti presidendi kohtumisel asepresident Pence’iga keskenduti Atlandi-ülestele suhetele ja julgeolekuteemadele, aga ka Euroopa Liidu ja USA koostööle. "Transatlantiliste sidemete tugevdamine on üks Eesti EL eesistumise prioriteete. Selle koostöö aluseks on ühised väärtused, mille eest seisame mõlemal pool Atlandi, Tallinnas ja Washingtonis – demokraatia ning õigusriigi põhimõtete ja inimõiguste tingimusteta austamine," ütles president Kaljulaid.  

Kohtumisel rääkisid riigijuhid ka laiemalt Euroopa julgeolekuolukorrast. Presidendi sõnul arendab Eesti pidevalt iseseisvat kaitsevõimet ning panustab NATO-sse nii kaitsekulutuste, küberjulgeoleku kui ka terrorismi vastu võitlemise valdkondades. "Meil on hea meel, et NATO kollektiivne heidutus-ja kaitsehoiak Balti regioonis on tugevnenud ning USA panus siinse piirkonna julgeoleku tagamisel on asendamatu," sõnas Eesti riigipea.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: