Sõõrumaa ajakirjanikule: kuidas te saate nii lolle küsimusi esitada

Urmas Sõõrumaa
Urmas Sõõrumaa Autor/allikas: Raigo Pajula/EOK

Tallinna volikokku kandideeriv ettevõtja Urmas Sõõrumaa ägestus Äripäevale intervjuud andes küsimuste peale, mis puudutasid tema ettevõtete lepinguid linnaga või tema seose kohta AS-iga Signaal.

Äripäeva ajakirjanik Vilja Kiisler küsis, kas Sõõrumaa soovib poliitikasse minna, et säilitada lepingud Tallinna koolide rentimiseks linnale - Sõõrumaa ägestus ja ütles, et leping saadi ausa konkurentsi tulemusel.

"Ärge mängige sõnaga tütarlaps, blondide juustega, sellepärast, et siit võib kohtukeiss tulla," ütles Sõõrumaa ajakirjanikule sõrme viibutades.

Kui ajakirjanik uuris, kuidas Sõõrumaa on seotud Tallinna linnavalitsuse lepingupartneri AS-iga Signaal, siis Sõõrumaa jälle ägestus.

"Kuidas te saate nii lolle küsimusi küsida? Ei ole, ei kuulu. Olen öelnud seda 10 korda ja ütlen ka nüüd," kinnitas Sõõrumaa ja lisas, et ta ei oska arvata, miks sellised spekulatsioonid üldse tekkivad.

"Ju ma olen nii tegija inimene, et minuga seostatakse ei tea mida," ütles ta.

Ajakirjanik uuris ka, kas Sõõrumaal ei tekki poliitikasse minnes klassikaline huvide konflikt, kuna ta on samas ka olümpiakomitee esimees ning tõi näiteks olümpiakomitee eelmise juhi Neinar Seli, kel kahel toolil istudes tekkis huvide konflikt ja on seetõttu praeguseks kriminaalkorras karistatud.

"Kas teil on mõni, keegi, kes jagaks mingisuguseid juriidilisi või rahalisi asju, kes minu käest küsiks? Tallinna linn on kommunaalpoliitika, mis puutub siia olümpiakomitee ja volikogu ja kahel toolil istumine," märkis Sõõrumaa.

Urmas Sõõrumaa kandideerib kohalikel valimistel Tallinna linnavolikokku omanimelise valimisnimekirja eesotsas. Sõõrumaa nimekirjast on laialdasele meediakajastusele vaatamata seni vähe teada.

Veebiusutlust Sõõrumaaga saab vaadata siit.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: