Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kõlvart kutsus erakonnakaaslasi intriige lõpetama

pressikonverents
pressikonverents Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna aseesimees Mihhail Kõlvart kutsus avalikus kirjas parteikaaslasi üles intriige lõpetama.

 

"Viimased kaks nädalat on Keskerakonna siseelu olnud kõikide meediakanalite peamiseks arutelude teemaks. Vasturääkivused ja konfliktid on alati pälvinud ühiskonna tähelepanu ja seda on meil olnud rohkem kui vaja. Paraku on häbi lugeda mõningaid arvamusi ja vastastikkuseid meelitusi meedias. Käes on aeg määrata kõigil selgelt oma edasised sammud ja lõpetada intriigid. Vaja on liikuda ühiste jõududega edasi, mitte kõigutada paati," kirjutas Kõlvart.

Ta lisas, et uures parteis on alati koht erinevate arvamuste jaoks ning konstruktiivsed debatid vaid soodustavad organisatsiooni arengut. Tema sõnul on Keskerakond tõestanud, et suudab jõuda omavahel kokkulepeteni.

"Yana Toom mitte ainult ei kinnitanud, et ta jääb ja toetab erakonna ühist nimekirja, vaid tegi ka konkreetseid ettepanekuid partei valimisprogrammi ja töökorda. Need on juba ka kinnitatud erakonna juhatuse poolt," märkis Kõlvart.

Debatid ei saa tema sõnul jätkuda aga igavesti. "Inimesed on väsinud ebakindlusest. Inimeste jaoks pole olulisim see, mis numbri ja sildi alt keegi kandideerib, vaid see, mida saame reaalselt nende jaoks teha," lisas ta.

Kommenteerides Edgar Savisaare võimalikku valimisnimekirja, ütles Kõlvart, et valijate huve ei saa panna sõltuvusse ühe inimese otsusest.

"Hiljuti andis Edgar Savisaar mõista, et ei toeta Keskerakonda eelolevatel valimistel ning koostab oma nimekirja. Me kõik mäletame Edgar Savisaare rolli Eesti iseseisvumise taastamisel ning teame, et mitmeid aastaid on ta rakendanud oma jõudu Tallinna arendamisel. Vaatamata kõigele jääb ta üheks Keskerakonna sümboliks ja meie erakonna liikmeks. Me ei saa aga panna valijate huve sõltuvusse ühe inimese otsusest. Meil tuleb liikuda edasi, sest ainult suur ja tugev organisatsioon on võimeline reaalselt ellu viima oma ideid, mitte loopima ainult tühje loosungeid," kirjutas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: