Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kantar Emor: kohalikud valimised võidaks Tallinnas ülekaalukalt Keskerakond

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ja erakonna Tallinna linnapea kandidaat Taavi Aas.
Keskerakonna esimees Jüri Ratas ja erakonna Tallinna linnapea kandidaat Taavi Aas. Autor/allikas: Aurelia Minev /ERR; Siim Lõvi /ERR

Kui praegu toimuksid kohalikud valimised, siis võidaks need juulikuu seisuga Tallinna arvestuses ülekaalukalt Keskerakond, kogudes üle 40 protsendi häältest, selgub uuringufirma Kantar Emor BNS-i ja Postimehe tellimusel läbi viidud uuringust.

Keskerakond koguks kohalikel valimistel 43,5, Reformierakond 19,1, Sotsiaaldemokraatlik Erakond 13,3 ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond 6,7 protsenti häältest.

Mõne muu erakonna poolt hääletaks 5,4 ja kohaliku valimisliidu või üksikkandidaadi poolt 9,4 protsenti küsitletutest. Isamaa ja Res Publica Liit 2,7 protsendiga valimiskünnist ei ületaks.

"Kui vaadata kogu Eestit, siis eelistused juulis ei ole oluliselt muutunud võrreldes juuniga. Kindel liider on Keskerakond, teisel kohal on Reformierakond ning kolmandal-neljandal Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond," ütles Voog BNS-ile.

"Tallinnas on kõikumised olnud suuremad ja seda suurendavad segadused Keskerakonna nimekirjas või eraldi kandideerivate keskerakondlastega ning võimalikud uued valimisliidud. Hetkel hääletaks valimisliitude poolt Tallinnas 9.4 protsenti tallinlastest," märkis Voog

"Eraldi sai antud uuringus tallinlastelt küsitud ka selle kohta, kui Edgar Savisaar kandideeriks eraldi nimekirjas, siis Keskerakonna häältest jääks endiselt Keskerakonnale 48 protsenti ning 42 protsenti läheks Edgar Savisaarele. Seega jääks Keskerakonnale 43,5 protsendist kindlalt alles vaid 20,9 protsenti," ütles Voog.

"Muidugi on see hüpoteetiline olukord, sest Savisaar ise saab kandideerida vaid ühes linnaosas ning kui teistesse linnaosadesse atraktiivseid kandidaate ei jagu, siis see potentsiaal ka ei realiseeru," lisas Voog.

Kandidaatide protsendid on näidatud nendest, kellel on oma eelistus, seega "ei oska öelda" vastanute protsent elimineeritakse. Antud andmete näitamise viis muudab kandidaatide toetusprotsendid võrreldavaks kohalike valimiste tulemustega. Oma eelistust ei osanud öelda ligi 24,6 protsenti küsitletutest.

Kokku küsitles Kantar Emor veebiintervjuude teel 20.-27. juulini 1146 valimisealist kodanikku vanuses 18-74 aastat.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: