Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ratas: Savisaarele on antud halba nõu

{{1501753260000 | amCalendar}}
Edgar Savisaar ja Jüri Ratas Savisaare 67. sünnipäeval.
Edgar Savisaar ja Jüri Ratas Savisaare 67. sünnipäeval. Autor/allikas: Evelyn Kungla

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles, et Edgar Savisaare ja tema valijate jaoks on kaotus see, kui nad ei saa soovitut Keskerakonnas realiseerida.

"Keskerakond läheb sel korral valimisi Tallinna võitma. Läheme küsima samasugust mandaati, nagu me oleme küsinud viimasel neljal korral. Olen kindel, et see on saavutatav," rääkis Ratas valitsuse pressikonverentsil.

Ratase sõnul pole küsimus selles, millises valimisliidus keegi kandideerib, vaid olulised on kandideerijate programmmilised seisukohad ja see, mida suudetakse pakkuda.

Ratas märkis, et neile, kes lähevad Keskerakonna kõrval valimistele mõnes teises nimekirjas, sealhulgas Edgar Savisaarele, on nõuandjad andnud halba nõu.

"Ma olen täiesti veendunud, et nii Savisaare, aga ka eeskätt tema valijate osas on kõige suurem kaotus see, kui nad ei saa oma tulemust realiseerida läbi Keskerakonna," märkis Ratas, rõhutades, et Savisaare valijad saavad kõige paremini oma tulemust realiseerida läbi Keskerakonna.

Ratas kinnitas, et on saanud Savisaarega piisavalt suheldud. Ratase sõnul on ka Savisaarele teada tema seisukoht, et kõige parem oleks minna valimistele vastu ühtse ja tugeva nimekirjaga. "Olen ka Savisaarele öelnud, et kõige parem on kandideerida Keskerakonna nimekirjas ning see pakkumine on jätkuvalt laual," ütles Ratas.

Ta tunnistas, et Savisaar on olnud Keskerakonna pikaajaline juht ja avaldas veendumust, et Savisaare poliitiline tulevik on jätkuvalt seotud Keskerakonnaga.

Ratas andis mõista, et kuigi Edgar Savisaar kandideerib oma valimisliidus, jätkab ta Keskerakonna ajaloonõuniku tasustataval ametikohal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ta on õppinud ülikoolis ajalugu ja kindlasti on tal head teadmised selles. Inimene, kes on üks asutajaliige ja on pikajaliselt olnud erakonna esimees, kindlasti suudab olukorras, kui erakond hakkab oma ajaloo tagasivaateid tegema, päris palju anda. Aga meil on neid veel!" rääkis ta.

Ratas erakonnakaaslastele: Savisaare otsusega tuleb leppida

Ratas märkis erakonnakaaslastele saadetud kirjas, et kuigi tema hinnangul ei ole partei endise esimehe Edgar Savisaare otsus minna valimistele oma valimisliiduga kõige õigem, tuleb sellega leppida.

Ratase sõnul on Keskerakonna tugevus alati olnud võime ühendada erinevaid inimesi ning pakkuda ideid, mis elu Eestis edasi viivad. "Viimasel ajal on palju arutatud, milline saab olema Keskerakonna toetus oktoobris toimuvatel kohalikel valimistel meie pealinnas. Valimiste põhiküsimus ei ole meie jaoks konkurentides ega valimisliitudes. Valimiste põhiküsimus Tallinnas on see, kas eakate sünnipäevatoetus tõuseb 100 euroni kuus, kas iga laps saab tasuta huviringi, kas tasuta ühistransport kõigile tallinlastele oleks jätkuvalt meie pealinna visiitkaart maailmas, kas Eesti inimesed pääseksid kiiremini arstile ja nii edasi. Meie eesmärk on et inimeste elu paraneks järjekindlalt terves Eestis. Selle eest seisab Keskerakond nii meie juhitavas valitsuses, Tallinna linnas kui ka terves Eestis. Seda mitte ainult sõnades, vaid reaalsete tegudega," märkis Ratas.

Tema sõnul on Keskerakonnal Tallinnas, nagu ka mitmel pool mujal Eestis, valijate esindamiseks kõige tugevam programm, paremad kandidaadid ja kogenum meeskond. "Valimised Tallinnas tulevad kahtlemata pingelised. Meie läheme neid aga väga selgelt võitma ning küsima valijatelt linna juhtimiseks samasugust mandaati, mille oleme neljadel järjestikkustel valimistel juba saanud. Erakond teeb selle nimel tööd varahommikust hilisõhtuni, seitse päeva nädalas. Olen veendunud, et see pälvib ka valijate suure toetuse," ütles Ratas.

Ta tõdes, et igasugune lootus, et miski Keskerakonna tulemust mõjutab, pakub Keskerakonna konkurentidele rõõmu. "Kindel on aga see, et me ei paku Reformierakonnale ega kellelegi teisele võimalust kaotada Tallinnas tasuta ühistransport, eakate pensionilisa või pöörata tagasi tulumaksuvaba miinimumi reform, mis jätab kõigile madalat ja keskmist palka teenivatele inimestele aastas kuni 768 eurot rohkem kätte," ütles Ratas.

"Kuigi praegu tundub, et Edgar Savisaare nõuandjad ei pea silmas tema parimaid huvisid ja on andnud talle halba nõu, peame selle otsusega vajadusel leppima. Edgar Savisaar oli ja on erakonna jaoks oluline persoon ning tema panus Keskerakonna ja kogu Eesti heaks on juba Rahvarinde aegadest olnud väga suur. Ta on eestimaalasi ühendanud, aidanud seista inimeste huvide eest ning viinud ellu väga palju olulisi asju. Tema valijate ja toetajate huvid on endiselt kõige paremini esindatud Keskerakonna nimekirjas," märkis Ratas.

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: