Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Apteegid on vastu kiirabiteenuse rahastamisele haigekassa poolt

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Apteekide Ühendus peab ebavõrdust tekitavaks haigekassa seaduse muutmise eelnõu, mille järgi hakkab kiirabiteenust rahastama riigieelarve asemel haigekassa.

Eelnõuga tekitatakse täiesti põhjendamatult ebavõrdse kohtlemise olukord, kus ravikindlustamata isikule osutatav kiirabiteenus on talle tasuta, ent ravikindlustatud patsiendi kiirabiteenuse eest hakkab maksma tema ise kindlustusandja kaudu. Selle tõttu väheneb ravikindlustuse eelarvepositsioon ning see tekitab patsientide ebavõrdse kohtlemise, leiab apteekide ühendus.

"Nendel põhjustel ei ole meie hinnangul võimalik viia kiirabiteenuse eest tasumise kohustust haigekassasse. Taoline kohustus ei ole sisuliselt üleantav, tekitamata põhiseadusvastast patsientide ebavõrdse kohtlemise olukorda," kirjutas Eesti Apteekide Ühenduse juhatuse liige Tanel Terase.

Apteekide ühendus märkis, et ajalooliselt on vältimatu abi ja kiirabi olnud riigieelarveline kulu. Seda põhjusel, et tagada patsientide võrdne kohtlemine ja minimaalne elementaarne abi riigi kulul.

"Juhul kui kiirabi rahastamine soovitakse korralduslikel põhjustel siiski haigekassa haldusfunktsioonide alla viia, siis teeme alternatiivse ettepaneku, et eelnõu muudetaks selliselt, et sotsiaalministeeriumi kaudu rahastatakse edaspidi sada protsenti kiirabi kuludest ka peale 2019. aastat," kirjutas apteekide ühendus.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: