Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Benu apteegikett soovib proviisorite osalusnõudest loobumist

Benu apteegiketti omav Tamro Eesti OÜ pöördus presidendi, riigikogu esimehe ja peaministri poole, milles palub ringi vaadata seadusesätte, mille kohaselt peab 2020. aastast üldapteegi tegevusloa jaoks olema vajalik vähemalt 50-protsendiline osalus proviisoril.

"Nimetatud seadusmuudatused mõjutavad oluliselt Phoenix kontserni, kes läbi Tamro Eesti OÜ omab osalust Benu kaubamärgi all tegutsevates apteekides Eestis. Sisuliselt teostatakse seadusmuudatustest tuleneva uue korra jõustumisel 1. aprillil 2020 üldapteekide osaluste ebaseaduslik sundvõõrandamine," kirjutas Tamro Baltics OÜ juht Leon Jankelevitsh pöördumises.

2015. aasta märtis hakkas kehtima ravimiseaduse muudatus, millega 50-protsendilise osaluse nõue kehtestati. Riigikogu andis seaduses apteegikettidele selleks viis aastat ajapikendust ehk nõue hakkab kehtima 2020. aastal.

Phoenix Group on Jankelevitshi sõnul usaldusväärse mainega Euroopa juhtiv ravimite edasimüüja, mis on asutatud ja mille juhtimine toimub Saksamaal. Ta lisas, et Eesti ja Saksamaa vahel kehtib investeeringute soodustamise ja vastastikuse kaitse leping, mida kavandatav ebaseaduslik sundvõõrandamine ühemõtteliselt rikub.

"Avaldame lootust, et valitsus analüüsib põhjalikult lisatud pöördumises käsitletavat problemaatikat, konsulteerib turul tegutsevate ravimimüügifirmadega ja võtab tarvidusele abinõud, mis võimaldavad apteekide sundvõõrandamise ära hoida ehk osaluse omamise keelu rakendamisest loobuda. Sundvõõrandamise jõusse jäämisel tuleb aga minimaalselt ennetavalt võtta vastu rakendusaktid, mis võimaldavad hüvitada puudutatud välisinvestoritele tekitatava kahju," kirjutab Jankelevitsh.

2020. aastal jõustuv seadusemuudatus puudutab ka teisi suuremate Eesti apteegikettide omanikfirmasid.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: