Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Putin külastas Gruusia sõja aastapäeval Abhaasiat

{{1502208600000 | amCalendar}}
Vladimir Putin ja Raul Hadžimba.
Vladimir Putin ja Raul Hadžimba. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin saabus teisipäeval visiidile Abhaasiasse, et mälestada 2008. aasta augustis toimunud Vene-Gruusia sõja sündmusi, ütles uudisteagentuur Interfax.

Putin kohtus Abhaasia juhi Raul Hadžimbaga ning nende kohalviibimisel allkirjastatakse mitu kahepoolset dokumenti.

Putin ütles, et Venemaa kavatseb jätkata Abhaasia Vabariigi julgeoleku ja iseseisvuse tagamist.

"Meil on millestki rääkida, kuid peamine on see, et meil on eriline, absoluutselt eriline suhe Abhaasiaga. Me tagame usaldusväärselt Abhaasia julgeoleku ja sõltumatuse, selle iseseisvuse. Olen kindel, et nii see saab olema," ütles Putin kohtumisel Abhaasia liidri Raul Hadžimbaga.

"Tuleb leida parim viis Abhaasia majanduse arendamiseks, töökohtade ja selle maksubaasi loomiseks," lisas Putin. "Seda me täna arutamegi."

Gruusia mõistis Putini visiidi Abhaasiasse hukka

Gruusia välisministeerium mõistis teisipäeval ametlikus avalduses hukka Venemaa presidendi Vladimir Putini visiidi Abhaasiasse.

"See visiit on Moskva tahtliku Gruusia-vastase poliitika jätkumine. Kutsume Venemaad üles lõpetama oma provokatsioone ja austama Gruusia territoriaalset terviklikkust ja iseseisvust," kirjutati avalduses.

Gruusia välisministeerium kutsus ühtlasi rahvusvahelist kogukonda üles rakendama meetmed, mis tagaksid, et Venemaa jätkaks 12. augustil 2008. aastal sõlmitud rahuleppe täitmist.

NATO väljendas kahetsust

NATO eestkõneleja Brüsselis Dylan White väljendas teisipäeval kahetsust seoses Venemaa presidendi Vladimir Putini visiidiga Abhaasiasse.

"President Putini visiit Gruusia regiooni Abhaasiasse relvastatud konflikti aastapäevaga seoses kahjustab rahvusvahelisi püüdlusi leida olukorrale rahumeelne lahendus. Väljendame kahetsust, et taoline visiit sai teoks Gruusia võimudega eelnevalt kooskõlastamata," ütles White.

"NATO liikmesriigid toetavad täielikult Gruusia iseseisvust ja territoriaalselt terviklikkust selle rahvusvaheliselt tunnustatud piiridega," jätkas White.

"Me ei tunnista mingeid katseid muuta Gruusia regioonide Abhaasia ja Lõuna-Osseetia staatust," lisas White.

Abhaasia on Gruusia separatistlik piirkond, mis kuulutas ennast Vene-Gruusia sõja järel iseseisvaks. Enklaavis on Vene sõjaväebaasid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: