Stockholmi politsei juht andis end sisekontrollile üles

Stockholmi piirkondlik politseijuht Ulf Johansson.
Stockholmi piirkondlik politseijuht Ulf Johansson. Autor/allikas: polisen.se

Stockholmi piirkondlik politseijuht Ulf Johansson andis end politsei sisekontrollile üles ja palus uurida oma e-kirjavahetuse pidamist.

Teade tuli pärast seda, kui ajaleht Svenska Dagbladet kirjutas, et Johansson kasutas oma isiklikku Hotmaili e-posti aadressi tööalase ja ametkondlikuks kasutamiseks mõeldud informatsiooni edastamiseks, vahendas The Local.

"Ma tahan, et olukorrale antaks juriidiline hinnang," kommenteeris politsei juht Stockholmi politsei veebilehel avaldatud teates.

Svenska Dagbladeti artikli kohaselt saatis Johansson eelmisel aastal oma isiklikult meiliaadressilt 666 tööalast e-kirja. Näiteks ühe e-kirja puhul oli lisaks ametkondlikule sisule ka pealkirjas mainitud Rootsi kaitsepolitsei ehk Säpo nime.

Alles juunis ütles Johansson, et on oma isiklikku meiliaadressi kasutanud tööalaste kirjade saatmiseks vaid "üksikutel juhtudel".

Kaks kuud hiljem kinnitas ta Svenska Dagbladetile, et kavatseb oma e-kirjavahetuse pidamise harjumused üle vaadata, kuid rõhutas, et pole midagi salajast oma isikliku meiliaadressi kaudu edastanud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: