SDE Tallinna volikogu esimehe kandidaat on endine kohtunik Helve Särgava ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1502871600000 | amCalendar}}
Foto: Rene Suurkaev

Sotsiaaldemokraadid nimetasid oma Tallinna linnavolikogu esimehe kandidaadiks endise Harju maakohtu kohtuniku ja esimehe Helve Särgava.

"Mina vahtu lööma ei hakka. Räägin seda, millesse usun ning teen alati seda, mida tõesti õigeks ja õiglaseks pean, olgu enne kohtunikuna ning tulevikus ehk Tallinna volikogus," ütles kevadel kohtunikuametist lahkunud Särgava sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) teatel.

SDE Tallinna piirkonna juhatus kinnitas ta volikogu esimehe kandidaadiks 14. augustil.

"Tallinna suurim probleem on taastada Tallinna juhtide maine. Ei ole normaalne, et pealinnas muudkui mõistetakse kõrgeid linnaametnikke kohtus süüdi ja veel nii, et üks kohtuasi pole jõudnud lõppeda kui järgmine juba algab," ütles Särgava.

Sotsiaaldemokraatide põhiliste valimislubaduste hulka kuuluvad: ainult roheline ja mugav ühistransport aastaks 2030, nelja aastaga kõik lasteaiad korda, lastele tasuta toit ja varajane võõrkeeleõpe, lõpp korruptsioonile pealinnas, linnaosadele ja kogukondadele suurem otsustusõigusl mereääre arendamine, noored ja vanad sportima, lõpp parkimisprobleemidele.

Linnapeakandidaat Rainer Vakra näeb linnavõimu ülesandena parkide ja rohealade laiendamist Tallinnas ning jalakäijatele ja jalgratastele linnaliikluses senisest suuremat võimu, samuti paremat kergliiklusteede võrgustikku. Tasuta ühistranspordi kaasajastamine tähendab ka trammi- ja trolliliinide arendamist, lisaks peamistel liikumissuundadel öötranspordi käivitamist.

Sotsiaaldemokraadid lubavad nelja aastaga korda teha kõik praegu kehvas seisus Tallinna lasteaiad, tagada seal lastele tasuta toidu ning alustada varajase võõrkeeleõppega 5- kuni 7-aastastele. Igale Tallinna lapsele tuleb anda võimalus osaleda ühe huviala- või spordiringi töös tasuta ning kõigis linnaosades rajada spordiväljakuid, sealhulgas ekstreemspordiga tegelemiseks.

Sotside meeskonnas lähevad Tallinnas valimistele ka jurist ja motosportlane Anastassia Kovalenko, Asunduse lasteaia juhataja Annela Ojaste, zoosemiootik Aleksei Turovski, õppejõud ja juhtimiskonsulatnt Ester Eomois, internetivabaduse ja kodanikuühiskonna üks eestkõnelejaid Siim Tuisk, puuetega inimeste eest seisja Külli Urb, õppejõud ja õdede liidu kauaaegne president Ester Öpik, meteoroloogiaprofessor ja tõlkija Sirje Keevallik, mitmed riigikogu liikmed, samuti osalevad sotsiaaldemokraatide väärtuste toetuseks Tallinna valimiskampaanias ka neli sotsidest ministrit.

 

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: