Sotsid heitsid Särgava Tallinna volikogu fraktsiooni koosseisust välja

{{1579247400000 | amCalendar}}
Foto: Rene Suurkaev

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) Tallinna piirkonna juhatuse ja erakonna volikogu fraktsiooni ühisel koosolekul otsustati endine kohtunik Helve Särgava usalduse kaotuse ning koostöö lõppemise tõttu fraktsiooni koosseisust välja arvata. Särgava vaagib mõne teise erakonnaga liitumist.

Särgava astus SDE-st välja möödunud aasta suvel, kuid jätkas fraktsiooni liikmena.

Linnaeelarve hääletusel hääletas Särgava koos Keskerakonna ja EKRE saadikutega eelarve poolt, teatas SDE reedel.

Tallinna piirkonna juhi Raimond Kaljulaidi sõnul on piirkonna liikmed Särgavaga rääkinud ning kahjuks veendunud, et koostöö on lõppenud. "Kahjuks meil Helve Särgava suhtes usaldust enam ei ole ja seega ei pea me kujunenud olukorras võimalikuks koostööd jätkata," ütles Kaljulaid.  
 
Mis põhjusel Särgava linnas koos Keskerakonna ja EKRE-ga hääletab, sotsiaaldemokraadid ei tea, lisas SDE pressiteates.

Särgava ütles ERR-ile, et kavatseb poliitikas jätkata ja liituda mõne olemasoleva erakonnaga. "Kaalun kahe erakonna vahel, aga ma ei tahaks konkreetselt veel nende nimesid välja öelda. Praegu pole veel põhjust kaagutada, see oleks ebaviisakas," sõnas Särgava.

ERR-ile teadaolevalt on Särgavale pakutud Tallinna linnavolikogu palgalist aseesimehe kohta ning üheks erakonnaks, millega ta kaalub liituda on Keskerakond.

Särgava ütles, et Eesti riik maksab talle kui endisele kohtunikule korralikku pensioni. "Majanduslikus mõttes pole mul mõtet kuhugile hüpata, kuid ligi aasta pole mul poliitikas aktiivset tegevust olnud. Ma tahan tegutseda, mitte nurgas istuda ja vestlustel erinevate erakondade esindajatega olen selle ka välja öelnud," rääkis Särgava.

Volikogu aseesimehe koha pakkumist ei kinnitanud ka Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik.

"Minul sellel teemal temaga kindlasti juttu ei ole olnud ja see on väga selgelt volikogu otsus. Täna on meil esimees ja kaks aseesimeest paigas," ütles Terik "Aktuaalsele kaamerale".

Samas märkis Terik, et erakonnal oleks väga hea meel Särgavat oma ridades tervitada, kuid see on siiski volikogu liikme enda otsus.

EKRE linnavolikogu fraktsiooni juhtiv Mart Kallas märkis, et neil pole Särgavaga peale tavapärase suhtluse mingeid läbirääkimisi liitumise osas olnud.

Endine kohtunik Helve Särgava kogus 2017. aasta kohalike omavalitsuste volikogude valimistel SDE nimekirjas Tallinna kesklinnas kandideerides 1372 häält. SDE-ga liitus ta samal aastal.

Oma lahkumist SDE-st põhjendas ta sellega, et tal polnud piisavat rakendust. "Ma ei taha kuskil olla nii, et natuke olen ja natuke ei taha olla. Kui olen, olen täie jõuga," ütles Särgava, lisades, et konkreetset põhjust tal ei olnud.

 

Toimetaja: Indrek Kuus, Hannes Sarv, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: