Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA katkestab Venemaal viisade väljaandmise

{{1503310860000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Ühendriigid peatavad alates kolmapäevast üheksaks päevaks kõigi immigratsiooniga mitteseotud viisade väljaandmise Venemaal, pärast seda on kavas viisaoperatsioone vähendada, teatas esmaspäeval USA saatkond Moskvas, viidates Vene valitsuse otsusele piirata USA diplomaatiliste esinduste koosseise.

"23. augustil peatatakse kõigi immigratsiooniga mitteseotud viisade väljaandmine kogu Venemaal. Moskvas jätkub viisade väljaandmine 1. septembril, viisaoperatsioonid USA konsulaatides peatatakse määramata ajaks. Kõik viisataotlejatega kokku lepitud kohtumised tühistatakse," teatas saatkond.

Venemaa vähendas juulis USA diplomaatiliste töötajate arvu riigis 755-lt töötajalt 455-le, vastates sellega USA kongressis heaks kiidetud uutele Moskva-vastastele sanktsioonidele.

"Venemaa otsus vähendada USA diplomaatilist kohalolekut seab kahtluse alla Venemaa tõsise soovi suhteid parandada," märkis saatkond.

"Intervjuude arv väheneb tulevikus oluliselt, sest olime Vene valitsuse nõudel sunnitud oma töötajaskonda oluliselt vähendama," lisas saatkond. "Töötame vähendatus mahus niikaua kui meie personali tase on vähendatud."

Ühendriikidel on Venemaal kolm konsulaati: Peterburis, Jekaterinburgis ja Vladivostokis. Edaspidi tuleb USA-sse sõita soovijatel taotleda viisat Moskvas.

Slutski: Venemaa peaks vastama USA viisapiirangutele samaga

Venemaa võib USA viisapiirangutele samaga vastata, ütles riigiduuma väliskomisjoni esimees Leonid Slutski esmaspäeval ajakirjanikele.

"Olen kindel, et Venemaa võimalik reaktsioon tuleb. Antud juhul on vastumeetmed välisministeeriumi pädevuses. Reeglina on tegemist sümmeetriliste meetmetega," ütles Slutski.

ERR Moskvas: Lavrov lubas, et ameeriklastel Vene viisadega seoses probleeme ei tule

Vene välisministeerium reageeris USA otsusele kohe, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Selle otsuse autorid püüavad õhutada Vene kodanike seas rahulolematust Vene võimu sammude vastu. See loogika on juba teada. See on nende, kes organiseerivad „värvilisi revolutsioone", loogika. See on Obama administratsiooni inertsus," märkis välisminister Sergei Lavrov.

Eelmisel aastal väljastati venemaalastele umbes 150 000 USA külalisviisat. Nüüd tuleb aga neil, kes elavad Uuralis, Siberis ja Kaug-Idas, viisa saamiseks sõita Moskvasse ja viisat tuleb oodata kaks kuud.

"Tundub, et USA pool tahtis saavutada mingit pedagoogilist efekti, osutada survet Vene võimudele. Tulemuseks on aga see, et need venelased, kes suhtusid USA-sse sümpaatiaga ja kes kavatsesid lähiajal USA-d külastada, jäid oma reisidest ilma," kommenteeris poliitilise informatsiooni keskuse direktor Aleksei Muhhin.

Moskvas arvatakse, et praegune diplomaatiline sõda peegeldab strateegilist vastuolu kahe riigi vahel.

"Kuni USA kasutab ebakorrektseid konkurentsimeetmeid, pean silmas Venemaa-vastaseid sanktsioone, on raske oodata Venemaalt alandlikku ja heatahtlikku käitumist," arvas Muhhin.

Lavrov juba teatas, et Washingtoni otsus ei jää vastuseta. Samas lubas ta, et Venemaa ei vala viha välja USA kodanikele ehk ameeriklastele Venemaa viisa saamisega probleeme ei tule.

Putin nimetas uueks suursaadikuks USA-s Anatoli Antonovi

Vene president Vladimir Putin nimetas esmaspäeval uueks suursaadikuks Ühendriikides asevälisminister Anatoli Antonovi, kes vahetab välja Sergei Kisljaki.

"Anatoli Antonov nimetati presidendi määrusega Venemaa suursaadikuks Ühendriikides," teatas Kreml avalduses.

Kisljaki vahetamine Antonovi vastu oli teada juba varem.

Toimetaja: Laur Viirand, Anton Aleksejev

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: