Uuring: Vabaerakond on langenud valimiskünnise lähedale

Foto: ERR

Kõige populaarsemad erakonnad on jätkuvalt Keskerakond ja Reformierakond, kuid lisaks IRL-ile on langenud valimiskünnise piiri lähedale ka Vabaerakond, selgus rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks oma hääle Keskerakonnale 29 protsenti valijatest. Kuivõrd juulis Turu-uuringud erakondade populaarsusküsitlust läbi ei viinud, saab võrdlusena välja tuua juunikuised toetusnumbrid. Juunis oli Keskerakonna toetus 26 protsenti.

Populaarsuselt teine erakond Turu-uuringute küsitluses oli Reformierakond 24 protsendi suuruse toetusega. Juunis oli Reformierakonna toetus 26 protsenti.

Kolmandal-neljandal kohal on võrdse 12-protsendise toetusega Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Konservatiivne Rahvaerakond. Juunis toetas sotsiaaldemokraate 11 ja konservatiive 10 protsenti valijatest.

Viieprotsendilise valimiskünnise lähedal liigub nii Vabaerakonna (kuus protsenti), Isamaa ja Res Publica Liidu (viis protsenti) kui ka Eestimaa Roheliste (neli protsenti) toetus. Juunikuuga võrreldes on Vabaerakonna toetus langenud kahe ja IRL-il ühe protsendipunkti võrra, roheliste oma aga kasvanud ühe protsendipunkti võrra.

Võrreldes valitsuskoalitsiooni ja riigikogu opositsioonierakondade summaarset toetust, on väike ülekaal valitsuserakondade poolel - neid toetab kokku 46 protsenti, opositsiooni jäävaid Reformierakonda, EKRE-t ja Vabaerakonda 42 protsenti valijatest.

 

Turu-uuringute AS küsitles 9. augustist 22. augustini ERR-i uudistetoimetuse tellimusel 1006 inimest üle kogu Eesti nende kodudes. Uuringutulemustes on esitatud nende inimeste arvamused, kes omasid poliitilist eelistust, mis muudab valimistulemused võrreldavaks riigikogu valimiste olukorraga. Erakondlikku eelistust mitte-väljendanud vastajate osakaal oli 34 protsenti. 1000 inimese küsitlemisel ei ületa maksimaalne viga ±3,10 protsenti.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: