Parts vahetas Euroopa Kontrollikojas tegevusala ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Juhan Parts
Juhan Parts Autor/allikas: Euroopa Kontrollikoda

Eesti esindaja Euroopa Kontrollikojas Juhan Parts vahetas kontrollikojas tegevusala.

Eesti esindaja Euroopa Kontrollikojas Juhan Parts lahkub kontrollikoja viiendast auditikojast ning asub kolmanda auditikoja liikmeks, mis tegeleb Euroopa Liidu välispoliitika, julgeoleku ja justiitsküsimuste alase tegevuse auditeerimisega, teatas kontrollikoja pressiteenistus.

Parts sai Euroopa Kontrollikoja liikmeks alates 1. jaanuarist 2017 ning esialgu määras kontrollikoja kolleegium ta viienda auditikoja liikmeks, mis tegeleb Euroopa Liidu rahastamise ja haldamise valdkonna auditeerimisega.

Euroopa Kontrollikoja ülesanne on jälgida Euroopa Liidu eelarvevahendite kasutamist, aidates sellega kaasa finantsjuhtimise parandamisele, edendada aruandekohustuse täitmist ja läbipaistvust ning tegutseda liidu kodanike finantshuvide sõltumatu kaitsjana. EL-i sõltumatu välisaudiitorina kontrollib Euroopa Kontrollikoda, et EL-i vahendid oleksid õigesti kirjendatud, et neid kogutakse ja kasutatakse kooskõlas asjassepuutuvate eeskirjade ja määrustega ning et neist saadav kasu oleks võimalikult suur.

Kontrollikoja liikmeteks on üks esindaja igast Euroopa Liidu liikmesriigist.

Partsi tööleping kestab kuni 31. detsembrini 2022.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: