Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lenk, Loone ja Tuus-Laul soovivad Ivanova erakonda jätta

Riigikogu keskfraktsiooni liikmed Heimar Lenk, Oudekki Loone ja Marika Tuus-Laul tegid avalduse Keskerakonnast juhatuse ostusega välja arvatud Olga Ivanova toetuseks. Avaldusele andis allkirja ka Olga Ivanova.            

"Väljendame sügavat hämmingut Keskerakonna juhatuse 11. septembri otsuse üle heita erakonnast välja riigikogu liige Olga Ivanova ja veel 31 keskerakondlast. Põhjuseks ainult nende lojaalsus Keskerakonna asutajale ja kauaaegsele esimehele Edgar Savisaarele. Meid hämmastab ka silmakirjalikkus, kuna Edgar Savisaare otsus minna valimistel valimisliidus ei too kaasa tema enda erakonnast välja viskamist, küll aga rünnatakse inimesi Savisaare meeskonnas. Meeskonnas, mis seisab eranditult keskerakondlike väärtuste eest," seisab saadikute avalikus kirjas.

"Kordame oma soovitust erakonna esimehele Jüri Ratasele ja fraktsiooni esimehele: ärme astume drastilisi samme ajal, kus kogu erakond on pühendunud kohalike volikogude valimiste kampaaniale. Niisugused sisekisklused kahjustavad meid kõiki ja eelkõige meie valijaid. Tunnustame Kersti Sarapuud, kes on kõigiti püüdnud luua fraktsioonis ühtsust ja kodurahu ning hinnanud kõrgelt Olga Ivanova suurepärast tööd riigikogu liikmena;" ütlevad Lenk, Loone ja Tuus-Laul.

Nad lisavad, et on sügavas mures Eesti suurima erakonna käekäigu ja maine pärast. "Olukorras, kus fraktsiooni liikmete arvamus erakonnale oluliste küsimuste otsustamisel on väheoluline, on keeruline ette kujutada edasist edukat koostööd. Kui puudub vastastikune usaldus erakonna liikmete ja juhtkonna vahel, pole loota ka tulemusrikast koostööd parlamendis."

Lenk, Loone ja Tuus laul teevad Keskerakonna esimehele Ratasele ja juhatuse liikmeile ettepaneku eilne valus otsus uuesti läbi vaadata, see tühistada ja tulla küsimuse juurde tagasi rahulikus õhkkonnas pärast kohalikke valimisi.                               

 

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: