Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Olga Ivanova jätkab Keskerakonna fraktsiooni liikmena

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni otsusel jätkab parteist välja heidetud Olga Ivanova fraktsiooni liikmena, kuna lubas, et toetab valitsuse eesmärke ning järgib fraktsiooni töökorraldust.

Keskerakonna fraktsiooni liikmed arutasid kolmapäeval Ivanova küsimust ning kuulasid ära saadiku enda mõtted fraktsioonis jätkamise osas. „Olga Ivanova kinnitas, et soovib jääda fraktsioonis ning toetab praeguse valitsuse poliitikat ja fraktsiooni distsipliini valitsuse eesmärkide elluviimisel,” teatas fraktsiooni juht Kersti Sarapuu.

Erakonna kõneisiku teatel ütles Ivanova, et soovib jätkata valitsuse toetamist Keskerakonna fraktsioonis. „Olen alati rõhutanud, et opositsiooni langemine on Reformierakonnale ja Eestile olnud kasulik. Antud valitsusele alternatiivi ma ei näe ning mina ei saa olema see, kelle pärast Reformierakond saab tagasi võimule,“ põhjendas Ivanova oma soovi jääda fraktsiooni.

Sarapuu lisas, et oluline on kindlasti ka see, et kõik fraktsiooni liikmed järgiksid fraktsiooni töökorda ning omavaheline suhtlus oleks konstruktiivne. „Fraktsiooni liikmed leidsid, et erakonna volikogu ja juhatuse otsus, mille järgi valimisliitudes konkureerivad inimesed ei saa jätkata Keskerakonnas, oli õige. Samas võimaldame Ivanoval anda oma panus sõlmitud koalitsioonileppe täitmisesse,“ ütles Sarapuu.

Esmaspäeval otsustas Keskerakonna juhatus Edgar Savisaare valimisliidus kandideeriva Ivanova erakonnast välja visata. Samuti otsustati välja visata ka 31 inimest, kes Keskerakonna-väliselt kandideerivad.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: