Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mikser: Eesti tahab rohkem EL-i riike OECD-sse

Välisminister Sven Mikser ja OECD peasekretär Angel Gurria.
Välisminister Sven Mikser ja OECD peasekretär Angel Gurria. Autor/allikas: Välisministeerium

Välisminister Sven Mikser ütles Tallinnas Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) peasekretäri Angel Gurriaga kohtudes, et Eesti toetab OECD laienemist.

Mikser tänas OECD-d Eesti majandusülevaate koostamiseks tehtud töö eest ning kinnitas, et Eesti võtab selles esitatud järeldusi ja soovitusi otsuste tegemisel arvesse.

Gurria tunnustas Eesti viimaste aastate majandusarengut ning rääkis põhjalikult aruandes välja toodud arenguvõimalustest.

OECD tulevikust rääkides märkis Mikser, et Eesti toetab organisatsiooni laienemist.

"Tervitan OECD otsust alustada liitumisläbirääkimisi praeguste kandidaatriikidega ning tunnustan äsja välja töötatud uute liikmete hindamise raamistikku," märkis Mikser.

"Eesti tahab näha rohkem Euroopa Liidu riike OECD-s, loodan, et ka Leedu liitumisprotsess jõuab peagi võiduka lõpuni," lisas ta.

Mikser ja Gurria rääkisid veel võimalikest koostööprojektidest hariduse ja tervishoiupoliitika valdkonnas.

OECD on tööstuslikult arenenud demokraatlike riikide foorum, kuhu kuulub praegu 35 riiki. Organisatsiooni eesmärk on maailmamajanduse arengule ning inimeste heaolu parandamisele kaasaaitamine. Eesti on OECD liige alates 2010. aastast.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: