Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

OECD ei pea Eesti eelarvedefitsiiti probleemiks

{{1505393220000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) peasekretär Jose Angel Gurria ütles Tallinnas Eestile raportit üle andes, et riigieelarve väike defitsiit aastani 2020 ei ohusta majanduse käekäiku.

Kaasavama ja rohelisema majanduskasvu saavutamiseks soovitab organisatsioon kaaluda valitsemissektori eelarve reeglile pikemas perspektiivis väikse puudujäägi lubamist.

Raporti Eesti valitsuse nimel vastu võtnud Jevgeni Ossinovski avaldas heameelt, et OECD toetab Eesti otsust mõõdukalt lõdvendada eelarvereeglit, et valitsus saaks juba täna investeerida inimestesse ja taristusse, et tagada tulevikuks parem kasv.

Nagu varasemalt, ei puudu OECD soovituste seast n-ö automaksu sisseseadmine.

Täpsemalt soovitab OECD põlevkivile, sõidukite ja energia kasutamisele seada sellisel tasemel maksukoormuse, mis kajastaks selgemalt nende tekitatud keskkonnakahju.

OECD soovitab ka suurendada toimetulekutoetust, isadele eraldatava vanemapuhkuse osakaalu, suurendada sanktsioone tervisekaitse ja ohutseeskirjade rikkumiste eest ja viia ellu tööõnnetuskindlustussüsteem.

Kõiki tähelepanekuid ja soovitusi loe infograafikult:

Toimetaja: Merit Maarits, Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: