EL-i liikmesriikide rändekava lõppeb septembris ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Põgenikud.
Põgenikud. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Euroopa Komisjoni rändekava, mille järgi liikmesriigid pidid kahe aasta jooksul põgenikke vastu võtma, lõppeb 26. septembril. Seejärel EL-i sisenevatele põgenikele otsitakse kokkuleppeväliseid lahendusi.

Siseminister Andres Anvelt ütles intervjuus Eesti Päevalehele, et 26. septembrini kehtiv rändekava siiski päevapealt ei lõppe, kvoodikava tuleb täita mõistliku aja jooksul pärast selle tähtaja möödumist.

"Nii komisjoni kui ka nõukogu tõlgendus on, et iga liikmesriigi osalus puudutab kõiki neid inimesi, kes on 26. septembriks EL-i sisenenud ja vastavad ümberpaigutamise tingimustele. Päris nii tõesti pole, et sel päeval lõpeb kava täitmine. Aga neile, kes tulevad pärast seda kuupäeva, leitakse muud lahendused," ütles siseminister.

"Järgmisel kolmapäeval peaks tulema komisjon välja uue rändepoliitika eskiisiga, mille üksikasju hoitakse veel saladuses. Sellest saab kindlasti kõva teema oktoobri teisel nädalal Luksemburgis toimuval justiits- ja siseministrite nõukogul," lisas Anvelt.

Siseministri sõnul on praeguse kavaga see probleem, et pole õieti kedagi ümber paigutada, mistõttu Eesti tegutseb pärast aasta aega kestnud läbirääkimisi hoopis Itaalia suunal, lootuses sealt ümberpaigutamiseks sobivaid inimesi leida.

"Kreekast viimasel ajal toimikuid enam ei pakuta. Põhjus on väga lihtne: need inimesed on kas tagasi saadetud, ei vasta ümberpaigutamise tingimustele või neil on perekondlikud sidemed juba mõnes teises EL liikmesriigis."

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: