Leht: apteek keeldub lepingu lõppemisest hoolimata müügipinnalt lahkumast ({{commentsTotal}})

Apteek.
Apteek. Autor/allikas: ERR

Pikki aastaid Põhja-Eesti regionaalhaiglas (PERH) müügipinda enda käes hoidnud Apotheka ehk Terve Pere Apteek OÜ üürileping lõppes esmaspäeval, kuid väljakolimise asemel tegutseb apteek edasi.

Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) lubab üüripinna tagasisaamiseks Apotheka apteegiketi kohtusse anda, kirjutab Eesti Päevaleht.

PERH-i majandusteenistuse juhataja Tõnu Talisainen ütles, et senise üürilepingu lõppemise tõttu korraldas haigla juulis avaliku konkursi apteegipinnale järgmiseks üüriperioodiks üürniku leidmiseks.

Talisainen tõdes, et senine üürnik Apotheka pidi lepingu lõppemise tõttu üüripinna haiglale tagastama hiljemalt 2. oktoobriks.

"Hoolimata asjaolust, et regionaalhaigla on senist üürnikku korduvalt üles kutsunud koostööle üüripinna tähtaegseks vabastamiseks, ei ole Terve Pere Apteek OÜ tänase päeva seisuga ruumidest välja kolinud ja pinda haiglale üle andnud. Seetõttu ei saa konkursi võitja Benu Apteek Eesti OÜ plaani järgi tööd alustada," märkis ta.

Talisaineni sõnul on PERH sunnitud oma õiguste kaitseks Apotheka vastu kohtusse pöörduma.

Hoolimata rendilepingu lõppemisest on Apothekal endiselt kehtiv tegevusluba, mille alusel tohivad nad PERH-is tähtajatult edasi tegutseda ning seega saaks olukorra lahendada just nimelt ravimiamet, kes tegevuslubade andmise puhul lähtub alati sellest, kas apteegiteenuse osutajal on ruumid olemas.

Nüüd, kus apteegifirma rendileping on lõppenud, saaks sama printsiipi rakendada vastupidi ja tegevusloa ära võtta, kuid täpsustavale küsimusele, miks seda ei tehta, ravimiamet teisipäeval lehele ei vastanud.

Apotheka juht Kadri Ulla keeldus tekkinud vaidlust ajakirjanikule telefoni teel selgitamast.

Ulla teatas kirjalikus vastuses Eesti Päevalehele, et ei pea õigeks leheveergudel kommenteerida pooleliolevaid õigusvaidlusi, mis suure tõenäosusega jõuavad kohtusse.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: