Üürilepingu kaotanud apteek süüdistab ravimiametit ja PERHi kallutatuses ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1507542300000 | amCalendar}}

Apotheka ehk Terve Pere Apteek OÜ jättis pärast üürilepingu lõppemist Põhja-Eesti regionaalhaiglas (PERH) pinna vabastamata, mispeale ravimiamet keelas apteegil ravimite väljastamise. Apteek süüdistab nüüd nii haiglat kui ravimiametit ebaõiglases kohtlemises, kuid PERH ja ravimiamet lükkavad süüdistused tagasi.

Tänavu juulis korraldas PERH avaliku konkursi apteegipinnale üürniku leidmiseks, mille võitis Benu Apteek Eesti. Konkursil osalenud senise üürniku Terve Pere Apteek pakkumine ei osutunud parimaks ning nad pidid 2. oktoobriks välja kolima.

Seda apteek aga ei teinud ning nüüd keelas ravimiamet neil ravimite väljastamise. Seepeale süüdistas Terve Pere Apteek nii PERHi kui ravimiametit pressiteate vahendusel erapoolikus käitumises.

Täpsemalt leiab apteegi omanikfirma, Margus Linnamäele kuuluv UP Invest: "Ravimiameti peadirektor Kristin Raudsepp otsustas astuda kohtu asemele ja keelas Eesti suurimas haiglas asuval apteegil ravimite väljastamise. Kristin Raudsepa tegevus on pretsedenditu ning viitab ametivõimu kuritarvitamisele. Ravimiameti peadirektor diskrimineerib Terve Pere Apteeki kõige halvemas mõttes".

Terve Pere Apteegi juhatuse liige Kadri Ulla ütles omaltpoolt, et PERHi apteegipinna konkurss ei olnud kooskõlas Eestis kehtiva seaduse ja heade tavadega ning seetõttu pöördub apteek kohtusse.

“Ravimiameti otsuse peatada haiglas asuva apteegi tegevusluba oleme vaidlustanud halduskohtus ja taotleme õiguskaitset, et apteek avada tavapärasel viisil niipea kui võimalik," sõnas Ulla.

Ravimiamet: kehtivat üürilepingut nõuab ravimiseadus

Ravimiameti inspektsiooniosakonna juhataja kohusetäitja Katrin Kollist ütles, et amet peatas osaliselt Terve Pere Apteegi tegevusloa, kuni ettevõte esitab kehtiva üürilepingu.

"Ravimiamet ei sekku regionaalhaigla ja Terve Pere Apteek OÜ üürivaidlusesse, ravimiameti ülesanne on kontrollida tegevusloa omaja vastavust tegevusloa nõuetele," nentis Kollist.

Ta selgitas, et ravimiseaduse järgi peab apteegile tegevusloa andmiseks olema apteegipidajal ette näidata ka üürileping. Tegevusloa osaline peatamine tähendab, et apteek saab enda valduses olevad ravimid teisele apteegile või hulgimüüjale üle anda.

"Ravimiamet on andnud ettevõttele võimaluse ennast tegevusloa nõuetega vastavusse viia," rõhutas Kollist. "Lõpliku otsuse tegemiseks on ravimiametil aega 30 päeva, see aeg sõltub ka sellest, milliseid dokumente tegevusloa omaja ravimiametile esitab".

Samuti tõi ravimiameti esindaja välja, et haigla patsiendid saavad jätkuvalt ravimeid, sest haiglat varustab ravimitega haiglaapteek ning lisaks asub lähim apteek PERHist 200 meetri kaugusel.

PERH pöördus apteegi vastu kohtusse

Põhja-Eesti regionaalhaigla administratiivdirektor Aivi Karu ütles ERRile, et PERH on korduvalt kutsunud Terve Pere Apteeki üles üüripinda õigeks ajaks vabastama, kuid seda ei ole tehtud ning konkursi võitnud Benu Apteek Eesti ei saa seetõttu plaanikohaselt tööd alustada.

PERH esitas 4. oktoobril Harju maakohtusse Terve Pere Apteegi vastu hagi nõudega üüripind vabastada.

"On kummastav, et Terve Pere Apteek OÜ osales ise konkursil, kuid igasugused väited konkursi puuduste kohta ning ka üürilepingu edasikehtimise kohta tekkisid siis, kui selgus, et nende pakkumine ei olnud kaugeltki parim. Samas on selline kaotusvalu muidugi inimlikult mõistetav," sõnas Karu.

PERHi juhatuse esimees Agris Peedu märkis, et võimalikke probleeme, millele Apotheka ehk Terve Pere Apteegid OÜ esindajad viitavad, poleks tekkinud, kui ettevõte oleks lepingu lõppemisel üüripinna vabastanud.

Ta lisas, et haigla teeb omalt poolt kõik võimaliku, et tekkinud olukorda lahendada ja patsientidele võimalikut mugav teenindus tagada.

"Oleme korraldanud ka nii vähiravipatsientide ravimite kui teistele patsientidele harva vajaminevate ravimite kättesaadavuse haiglale lähimas apteegis. Meie arstid on olukorrast teadlikud ja oskavad patsiente juhendada," kinnitas ta.

Benu: varustus ja töötajad on ootel

Benu Apteegi tegevjuht Kaidi Kelt ütles, et kuna suvise konkursi tingimusi ega tulemusi keegi ei vaidlustanud, siis olid nad valmis alustama nii nagu üürileping ette näeb ehk eelmisel esmaspäeval.

"Meil on laos ootamas mööbel, valgustid, teenindamiseks vajalikud arvutid. Meil on ettevalmistatud vajalik sortiment. Meil on olemas PERHi apteegis töötama hakkavad proviisorid, kellel ei ole võimalik ettenähtud töökohale asuda," loetles ta.

Pärast võtmete kättesaamist on apteek 12 tunniga sisustatud ja valmis ravimiameti inspektsiooniks, kinnitas Kelt ning lisas, et kui ravimiamet seejärel tegevusloa annab, kulub 48 tundi, et ravimid sisse tellida ja apteegi uksed avada.

Terve Pere Apteek ei tohi regionaalhaigla apteegis aadressil Sütiste tee 19 apteegiteenuseid osutada alates esmaspäevast, 9. oktoobrist.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: