Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rail Balticu Eesti esinduse juhiks sai Aivar Jaeski

Aivar Jaeski
Aivar Jaeski Autor/allikas: stratcomcoe.org

Aktsiaseltsi RB Rail Eesti ja Soome esinduse juhiks sai Aivar Jaeski, kes varem töötas NATO strateegilise kommunikatsiooni kompetentsikeskuse Stratcom asedirektorina.

Endine sõjaväeohvitser Jaeski liitus RB Raili meeskonnaga septembris ning alates 3. oktoobrist juhib ta ühtlasi RB Rail ASi Eesti filiaali, mis loodi Eestis 2016. aasta lõpus, et edendada projekti edukat elluviimist.

„Minu põhiülesannete hulka kuulub Rail Balticu projekti juhtimine Eestis vastavalt kokkulepitud kavale, samuti projekti edendamine ja esindamine Soomes, luues püsivaid suhteid projekti arengust huvitatud osapooltega. Ühtlasi jälgin ma seda, et minu vastutuspiirkonnas püsiksid projekti seisukord, suund ning otsused läbipaistvate ja nähtavatena,“ ütles Jaeski.

Ta vastutab muu hulgas ka projekti edenemist takistavate asjaolude tuvastamise eest ning vahendab suhtlust RB Raili ning Eesti ja Soome ühiskonna vahel.

Jaeski on viimased 25 aastat pühendunud Eesti kaitseväele, tegevteenistuse lõpetas ta koloneli auastmes.

Tema sõjaväelise kogemuse hulka kuulub Brüsseli Eesti sõjalise esinduse NATO peakorteri juures ülesehitamine, NATO Brunssumi Ühendväejuhatuse struktuuri ümberkorraldamine ning töötamine Eesti kaitseväe peastaabis kaitseplaneerijana, kus ta oli riiklik kontaktisik NATO kaitseplaanide koostamisel.

Ta on olnud ka Balti sõjaväelise ühisprojekti BALTBAT (Balti pataljon) Eesti koordinaator ning vastutanud kõigi välisriigis olevate Eesti missiooniüksuste eest rahuoperatsioonide keskuse ülemana, lisaks oli ta logistikapataljoni ülesehitaja ja esimene ülem.

Jaeski viimane ametikoht sõjaväelasena oli NATO strateegilise kommunikatsiooni kompetentsikeskuse asedirektorina.

RB Rail on Eesti, Läti ja Leedu ühisettevõte, mis on loodud Rail Balticu ellu viimiseks ning tegeleb raudteeliini projekteerimise, ehitamise ja turustamisega.  

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: