Ratas Savisaare palgast: lepinguline suhe vist ei ole enam väga mõistlik

Foto: ERR

Keskerakonna vastu kohalikel valimistel oma nimekirjaga kandideerinud Edgar Savisaar võib parteipoolsest rahalisest toest ilma jääda. Erakond maksab praegu Savisaarele ajaloonõuniku palka.

Kas Keskerakonnal tuleks nüüd pärast neid valimisi otsustada, et lõpetatakse Savisaarele palga maksmine, küsis "Aktuaalne kaamera" pärast tulemuste selgumist erakonna esimehelt, peaminister Jüri Rataselt.

"No valimisööl vaevalt nüüd Keskerakond seda hakkab otsustama," vastas Ratas.

Täpsustavale küsimusele, et mis saab siiski hiljem, vastas erakonna juht järgnevalt: "Ma olen kindel, ma arvan sellises seisus, kus erakonna liige on valinud poliitilises mõttes täiesti teise tee, selline lepinguline suhe vist ei ole enam väga mõistlik ehk siis seda otsustab juhatus. Kuna see oli toona juhatuse otsus, siis ma soovin, et see on ka seekord juhatuse otsus."

Seepeale nentis Ratas, et seega võivad mingid muudatused kindlasti tulla.

Keskerakond sai pühapäeval toimunud valimistel Tallinna 79-kohalisse linnavolikokku 40 kohta ehk säilitas enamuse. Keskerakonna kunagine juht Edgar Savisaar aga pääses volikokku isikumandaadiga, kuid tema valimisnimekiri künnist ei ületanud.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: