Keskerakond: Savisaar ei jätka ajaloonõunikuna

{{1513790580000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna juhatus otsustas kolmapäeva õhtul, et endine esimees Edgar Savisaar ei jätka ajaloonõunikuna, lisaks kaotab ta ka mitmed muud hüved.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas sõnas, et eesmärk oli arutada, mil moel endist esimeest edaspidi toetada. Ratas kinnitas, et ajaloonõunikuna Edgar Savisaar ei jätka, kuid ühiselt leiti, et endist esimeest tuleb võimalusel siiski aidata.

"Kuigi Edgar Savisaar eelistas valimistel Keskerakonnast poliitiliselt eemalduda, ei saa alahinnata tema panust erakonna ülesehitamisel ning Tallinna ja Eesti arengus. Kindlasti on juhatuse otsuse taga ka inimlik aspekt," ütles Ratas.

"Loomulikult me teatame vastavalt korrale ka selle lepingu lõpetamisest, samas arvestades tema panust Eesti ühiskonda, ka erakonda ja loomulikult arvestades ka seda, millise positsiooni ta viimastel valimistel võttis, keerates selja erakonna põhimõtetele, siis erakonna juhatus otsustas teda toetada edasi 1000 euroga kuus brutosummana," ütles Ratas "Aktuaalsele kaamerale".

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ütles "Aktuaalsele kaamerale", et loomulikult paljud arvmused erinesid ühes või teises suunas aga juhatuse otsus oli konsensuslik.

"Juhatus ikkagi otsustas, et inimene praegu vajab abi, inimene vajab toetust ja seda toetust erakond osutab isegi vaatamata sellele, küll mitte sellises suures määras nagu enne seda, aga vaatamata sellele, mis toimus viimaste kuude jooksul," selgitas Korb.

Korbi sõnul oli Savisaare tasu üle 2000 euro kuus. "Olid teatud kompensatsioonid, kuluhüvitised ja mingil määral ka õigusabikulud, mis teatud hetkel lihtsalt eerarveliselt said otsa ja nende maksmise erakond lõpetas teatud aeg tagasi," ütles ta.

Korbi sõnul hakkab Savisaar ajaloonõuniku koha asemel erakonnalt edaspidi saama 1000 eurot kuus.

"Toetus pole sama suur, kui oli ajaloonõuniku palk, kuid on siiski märkimisväärne summa ja täiendav sissetulek inimesele, kes on erakonna, aga ka Eesti inimeste heaks palju teinud," ütles Korb.

Edgar Savisaarest sai veebruari alguses Keskerakonna palgaline ajaloonõunik.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: