Turism Kataloonias on referendumist alates langenud umbes 15 protsenti

Turistid Barcelonas 3. oktoobri streigi ajal.
Turistid Barcelonas 3. oktoobri streigi ajal. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Turistide seas menukas Hispaania regioonis Kataloonias on alates autonoomse piirkonna 1. oktoobri iseseisvusreferendumist väliskülastajate arv kahanenud "umbes 15 protsenti", ütles lobirühma esindaja teisipäeval.

Kataloonia turismisektor kahanes oktoobri kahe esimese nädala jooksul umbes 15 protsenti võrreldes sama perioodiga eelmisel aastal, sõnas kaubandusassotsiatsiooni Exceltur asepresident Jose Luis Zoreda.

Hotellide ja transpordi reserveerimine aasta lõpuni on langenud 20 protsendi võrra, kui võrrelda eelmise aasta sama perioodiga, lisas ta.

Kui langus saab ametliku kinnituse, siis tähendab see 1,2 miljardi euro suurust kaotust Kataloonia turismisektorile.

Exceltur koondab Hispaania suuremaid hotellikette, reisi- ja turismifirmasid ning lennufirmasid. Selle andmed tuginevad küsitlusele oma firmade Kataloonia esindustes.

Iseseisvusreferendumi mõju turismile näib olevat suurem kui džihadistide rünnakutel augustis Barcelonas ja Cambrilsis, milles hukkus 16 inimest.

Samuti on turismisektori ettevõtted kahandanud "märkimisväärselt" kõiki investeeringuid 2017. aasta lõpuni, ütles lobirühma juht.

"Kui muutlikuse ja kokkupõrgete stsenaarium tulevastel kuudel halveneb," siis võib turismisektori langus ulatuda 30 protsendini, lisas ta.

Katalooniat külastas 2016. aastal 18 miljonit turisti, moodustades kõikidest väliskülalistest Hispaanias umbes veerandi.

Kataloonias annab turismisektor tööd umbes 405 000 inimesele, lausus Zoreda.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: