Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Moskvas: kommunistid tähistasid oktoobrirevolutsiooni aastapäeva suure miitinguga

Vene kommunistid tähistasid oktoobrirevolutsiooni 100. aastapäeva suure demonstratsiooni ja miitinguga.

Moskva linnavalitsus ei hakanud tööpäeval linna üht põhitänavat Tverskajat kinni panema ja demonstrandid pidid tagasihoidlikult kõnniteedel marssima, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meie saavutasime: tramm oli 3 kopikat, metroo 5 kopikat, elamine oli tasuta, õppimine oli tasuta. Telefonid olid iga nurka peal, 2 kopikat ja saad 3 minutit rääkida. Bandiite ei olnud, uksed hoidsime lahti. Lenini ideed on kõige suuremad," rääkis Kapitolina.

"Ma olen Eestis, Lätis ja Leedus käinud. Minusse suhtuti alati väga hästi. Ja mul on väga kahju, et teie ütlesite "fu!" ja läksite meilt ära. Teie võimud, jah-jah. Aga ikka saame jälle kokku," ütles Olga.

Mitte kõik demonstrandid ei olnud sama rahumeelsed. "Täna on mingis osas NKVD puudu. Liiga palju on rahvavaenlasi, kes tahavad Venemaad ära hävitada. Meil tšekistid puuduvad," ütles komnoor Polina.

Pärast demonstratsiooni toimunud miitingul üritas Vene kommunistide liider oma toetajaid vaimustada.

"Need, kes 1991. aastal reetsid Oktoobri, tähistavad täna võitu. Aga nad kardavad teid! Kardavad punaseid lippe! Kardavad suure nõukogude ajastut! Kardavad tunnistada, et see oli maailma tsivilisatsiooni tipp!" kõneles Venemaa Kommunistliku Partei esimees Gennadi Zjuganov.

Kommunistide teisipäevaste ürituste kulminatsiooniks oli suur vastuvõtt Moskva hotellis Renessance-Monarh.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: