Nordecon ehitab Tapale 21 miljoni eest riigikaitselisi objekte ({{commentsTotal}})

Foto: Aurelia Minev/ERR

Nordecon AS ja riigi kaitseinvesteeringute keskus sõlmisid kaks töövõtulepingut Tapa kaitseväelinnakusse 21 miljoni euro eest soomusmanöövervõime taristu ja kahe kasarmu ehitamiseks.

"Võtame seda kui meie aina suurenevat panust Eesti riigi kaitsevõimekuse arendamisse – senine koostöö riigi kaitseinvesteeringute keskusega on hästi sujunud," rääkis Nordecon AS-i juhatuse liige Ando Voogma pressiteate vahendusel. Nordecon on varem Tapale ehitanud kaks kasarmut ja osa soomusmanöövervõime taristust koos kõige sinna juurde kuuluvaga.

"Oleme tellijale viimase kahe aasta jooksul ehitanud ja hiljuti üle andnud ligi 25 miljoni euro eest militaarobjekte," märkis Voogma. "Vaatamata hoonete ja rajatiste eripärale ning  tavapärasest oluliselt nõudlikumale tellijale, oleme suutnud mitmed objektid üle anda ennetähtaegselt. Uute ehitiste rajamisel saame veelgi enam keskenduda varasematele, viimastel aastatel omandatud spetsiifilistele militaarehitustel kasutatud kogemustele." 

Kaitseinvesteeringute keskuse direktori kolonel Rauno Sirgi sõnul tegutsesid nii riik kui ka ehitusettevõtted oktoobris avatud Tapa linnaku laienduse valmimisel kiiresti ja tõhusalt. "Otsuste vastu võtmisest ehitustööde lõpetamiseni läks aega veidi üle aasta, loodame, et uued ehitused valmivad sama tulemuslikult."

Kahe neljakorruselise kasarmu pindala on kokku 9272 ruutmeetrit ja ehituse maksumus 7,5 miljonit eurot, teatas Nordecon börsile.

Soomusmanöövervõime taristu ehitamise lepingu raames rajatakse erinevad hooned nagu remondihall, õppehallid ja muud sellist ning nendega seonduvad teed, platsid ja tehnovõrgud – lepingu maksumus on 13,5 miljonit eurot.

Mõlema lepingu puhul kestavad ehitustööd 11 kuud ning summale lisandub käibemaks.

Nordeconi kontsern hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Geograafiliselt tegutsevad kontserni ettevõtted Eestis, Ukrainas, Soomes ja Rootsis. Kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas, Eestis.

Kontserni 2016. aasta konsolideeritud müügitulu oli 183 miljonit eurot. Nordeconi kontsernis töötab ligi 740 inimest. Alates 2006. aastast on emaettevõtte aktsiad noteeritud Nasdaq Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: