Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA korraldas Põhja-Koreale suunatud jõudemonstratsiooni

{{1510579380000 | amCalendar}}

Nädalavahetusel nägi Vaikse ookeani lääneosas harvaesinevat vaatepilti, kui kolm USA lennukikandjat seilasid kõrvuti.

USS Ronald Reagan, USS Theodore Roosevelt ja USS Nimitz ning nende saatjad võtsid osas neli päeva kestvast õppusest, mis lõpeb teisipäeval.

Tegemist on USA mereväe esimese kolme lennukikandja ühisõppusega Vaikse ookeani lääneosas alates 2007. aastast.

President Donald Trumpi Aasia visiidi ajal toimunud õppus, millest võtsid osa ka Lõuna-Korea ja Jaapan, korraldati vetes, mis eraldab Korea poolsaart Jaapanist.

"Mitme lennukikandja löögigrupi (ühis)operatsioonid on väga keerulised ning see õppus Vaikse ookeani lääneosas on tugev kinnitus USA Vaikse ookeani laevastiku unikaalsest võimekusest ja raudkindlast panustamisest regiooni julgeolekusse ja stabiilsusesse," ütles Vaikse ookeani laevastiku komandör admiral Scott Swift.

Pyongyang: kolme USA lennukikandja ühisõppus suurendab tuumasõja ohtu

Vaiksel ookeanil toimuva kolme USA lennukikandjagrupi ühisõppuse tõttu pole võimalik tuumasõja puhkemist ette ennustada, kirjutas Põhja-Korea suursaadik ÜRO-s esmaspäeval.

Ja Song-nam ütles ÜRO peasekretärile Antonio Guterresile esmaspäeval saadetud kirjas, et ühisõppus on loonud Korea poolsaare ümber "halvima olukorra üldse".

Saadiku sõnul on USA taaskäivitanud projekti, mille raames on Korea poolsaare lähistel pidevalt õhus tuumapommi heitmise võimekusega strateegilised pommitajad B-52. Viimati nähti neid külma sõja ajal, lisas Ja.

"Ulatuslikud tuumasõjaõppused ja väljapressimised, mida USA on aasta vältel katkematult pidanud..., viivad järelduseni, et lahendus, mille me valisime, oli õige ja et me peaksime sellega lõpuni minema," ütles Ja.

 

Toimetaja: Priit Luts, Laur Viirand

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: