Eesistumise tõttu jäi politseil vähem aega roolijoodikute püüdmiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Politseinikud juhtide joovet kontrollimas.
Politseinikud juhtide joovet kontrollimas. Autor/allikas: PM/Scanpix

Eesti eesistumine neelas politsei ressurssi teha joobekontrolle võrreldes mullusega veerandi võrra, samal ajal on tabatud roolijoodikute osakaal kasvanud.

Kolmanda kvartali lõpuks oli politsei kontrollinud juhtide kainust ligi 500 000 korral, mida on 150 000 võrra ehk 23% vähem kui mullu samal ajal.

PPA juhtivkorrakaitseametnik Kalmer Tikerpe ütles ERR-ile, et tänavu on teostatud joobekontrollide arv tõepoolest väiksem kui möödunud aastal, kuid see oli nii ka prognoositud.

"Juulis alanud Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisperiood viis ennekõike suvekuudel ja septembris mitmed politseinikud oma tavatöölt eemale," selgitas ta.

Tikerpe kinnitas, et järgmisel aastal taastub liiklusjärelevalve 2016. aasta tasemel.

Üheksa kuuga avastas politsei reidide ja tavapärase kontrolli käigus 4985 joobes juhti, mis teeb nende osakaaluks ühe protsendi.

Osakaal on aastaga kasvanud, sest mullu samal perioodil oli näitaja 0,87%.

Lihtsamalt öeldes tabab politsei keskmiselt ühe joobes juhi iga saja kontrollitud juhi kohta või siis tuhat joobes juhti 100 000 juhi kohta.

Samas on langenud vigastatutega liiklusõnnetuste arv, mis on toimunud alkoholi või narkootilisi aineid tarvitanud sõidukijuhi osalusel.

Tikerpe sõnul võib seda pidada üheks indikaatoriks, et üldine pilt liikluses selles vaates on mõnevõrra paranenud.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: