Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EELK Kirikukogu lõpetas Narva Aleksandri koguduse tegevuse

Narva Aleksandri kirik
Narva Aleksandri kirik Autor/allikas: Postimees/Scanpix

EELK Kirikukogu otsustas lõpetada EELK Narva Aleksandri koguduse tegevuse.  Jumalateenistused ja talitused jätkuvad uue EELK Narva koguduse eestvedamisel.

EELK Narva kogudus võtab üle kõik EELK Narva Aleksandri koguduse liikmed ning jätkab tegevust riigi ja kiriku rahadega pankrotipesast välja ostetud Narva Aleksandri kirikus. Kirik kuulub riigile, täpsemalt on selle omanikuks siseministeerium ning EELK Narva kogudus rentnikuks.

Teisipäeval ja kolmapäeval on Tallinnas koos EELK Kirikukogu, mis valib kirikuvalitsuse uue koosseisu ning arutab muudatusi kiriku töökorralduses. Esimesel istungipäeval on lisaks Narva kirikule arutusel EELK 2018. aasta eelarve ning toimub ka EELK Konsistooriumi assessorite ja kantsleri valimine.

Kirikukogu on EELK kõrgeim seadusandlik ja korraldav organ, kuhu ameti poolest kuuluvad peapiiskop ja piiskopid, kantsler, assessorid ja praostid ning lisaks neile igast praostkonnast kolm valitud esindajat. Kirikukogu valitakse neljaks aastaks ja selle kutsub kokku peapiiskop vähemalt kahel korral aastas.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: