Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aab: Patarei vajab poliitilist otsust

Riigihalduse minister Jaak Aab on seisukohal, et Patarei merekindlus vajab poliitilist otsust, kuid selle arenduses taandub kõik rahale.

 

Aab rääkis "Terevisioonis", et see ainulaadne kompleks ei ole kõige paremas seisus ning kuigi ideid on, siis ei ole suudetud neid seni rakendada.

"Pole suudetud leida arendusplaani, millega annaks seda korda teha ja ega ilmaasjata ei ole seda Euroopa Nostra poolt lülitatud kõige enam ohustatud kultuurimälestiste hulka," tõdes ta.

Aabi sõnul on patarei praegu RKAS-i valduses. "Muidugi võib kõiges süüdistada aktsiaseltsi aga kindlasti on vaja poliitilist otsust ja kõigepealt raha suhtes," ütles Aab.

Tema sõnul on võimalus hakata arendama ja kaardistada avaliku huvi, sest sellest on huvitatud muuseumid ja ka MTÜ-d, kes tahavad selles osaleda.

"Kuna pind on 29 000 ruutmeetrit, siis kindlasti peaks olema üks tuumikarendaja, kes võiks arvesse võtta ka avalikud huvid. Ja põhiline on ikkagi rahanumber," nentis ta.

"Kui me hakkame arendama, siis on küsimus selles, kas selle raha leiab riik koostöös kodanikualgatusega või kaasates erainvestori, mis oleks ehk kiirem idee, kuid sel juhul peab patarei jääma avatuks, ühiskondlikuks kasutuseks ja osa erasektori ärihuvide kasutusse," arvas Aab.

Peaminsiter Jüri Ratas on öelnud, et Patarei kordategemine maksab umbes 100 miljonit eurot, samuti võiks tema arvates korraldada merekindluse tuleviku teemal rahvusvahelise ideekonkursi.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: