Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ratas toetab Simsoni jätkamist ministrina

{{1512036840000 | amCalendar}}

Peaminister Jüri Ratas peab majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni survestamist seoses tema elukaaslase Teet Soormi kuriteokahtlusega alatuks.

Ratas kirjutas oma Facebooki lehel erakonna- ja võitluskaaslase Simsoni toetuseks, et viimane on olnud väga tugev majandus- ja taristuminister, kes on teinud oma tööd alati professionaalselt, ausalt ja täie pühendumusega.

„Tema alusetu seostamine antud kahtlustusega oleks ründamine läbi eraelu. See on alatu ning poliitilisse kultuuri sobimatu,” ütles Aafrikas visiidil viibiv Ratas sotsiaalmeedias.

„Toetan igati Kadri Simsoni jätkamist valitsuse liikmena.”

Töö-ja terviseminister Jevgeni Ossinovski, kes Ratase äraolekul on peaministri ülesannetes, ütles neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et juhtum on kahetsusväärne ja rõõmu see valitsusele ei tee.

"Samas on prokuratuur kinnitanud, et Simson pole uurimisega seotud ja ei näe võimalust, et ta oma positsioonilt saaks uurimise käiku mõjutada. On keeruline prokuratuurile midagi lisada."

Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe Ossinovski sõnul on mõistlik ära oodata Kadri Simsoni enda seisukoht. Ta peaks täna leidma võimaluse ise informeerida. Ootame tema enda kommentaari."

Riigihalduse minister, keskerakondlane Jaak Aab ütles, et on Simsoniga vestelnud ja lisas, et viimane polnud asjadega kursis. "Kadri pole toimunuga seotud."

Sotsiaalkaitseminister, IRL-i liige Kaia Iva ütles, et minister teab oma ametikohale astudes, et on suurema avalikkuse tähelepanu all ja teab, et ka tema pereliikmeid puudutavad küsimused, puudutavad teda ennast.

"Alati küsitakse, uuritakse ja jälgitakse. See on arusaadav ja eks me ministritena teame, et sellised puutumised võivad tulla. Loodame, et prokuratuur teeb oma tööd kiiresti, põhjalikult," ütles Iva "Aktuaalsele kaamerale".

Kolmapäeval peeti kinni Simsoni elukaaslane, Rakvere lihakombinaadi endine juht Teet Soorm, keda kahtlustatakse koos kolleeg Mati Tuviga suures ulatuses omastamises ja rahapesus. Sama päeva õhtul mehed vabanesid. Brüsselis viibiv Simson pole seni juhtunut kommenteerinud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: