Iraani president: Lähis-Ida peab oma probleemid ilma välise abita lahendama

Hassan Rouhani.
Hassan Rouhani. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Iraani president Hassan Rouhani ütles pühapäeval, et Lähis-Ida riigid peavad lahendama oma probleemid üheskoos, toetumata välisjõududele.

"Me usume, et kui piirkonnas on probleem, saab seda lahendada dialoogi kaudu," lausus Rouhani Chabaharis sadama avamisel peetud kõnes.

"Meil pole tarvis relvi ega välisriikide sekkumist. Me saame oma probleemid lahendatud ühtsuse ja dialoogi kaudu," ütles ta.

Iraani suurimaks rivaaliks regioonis on sunniitlik Saudi Araabia. Suurriigid toetavad Lähis-Ida konfliktides, iseäranis Süürias ja Jeemenis, vastasleere.

Hiljutised võidud äärmusrühmituse ISIS üle võimaldavad Lähis-Idal saada lahti mainest, mis seisneb "sõjas ja konfliktis šiiitide ja sunniitide vahel /.../ ja välisjõudude kohalolus ning sekkumises", ütles Rouhani.

Saudi Araabia ja Iraani kriitikud süüdistavad Teherani katsetes regiooni naaberriikide arvelt oma võimule allutada.

"Mitte ükski riik ei saa väita, et nad on [Lähis-Ida] regioonis suurim jõud. Täpselt nii, nagu ei suutnud seda ka superjõud," ütles president.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: