Leht: HKScan maksis eksjuhtidega seotud firmadele kahe aastaga 12 miljonit

Rakvere Lihatööstuse tootmishoone Sõmerus
Rakvere Lihatööstuse tootmishoone Sõmerus Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

HKScan ostis mullu ja tunamullu oma eksjuhtidega seotud firmadelt miljonite väärtuses kaupu ja teenuseid.

Erinevalt HKScan Eesti varasematest majandusaasta aruannetest on 2016. aasta aruandes eraldi toodud välja tegevjuhtkonnaga seotud ettevõtted ja neilt ostetud kaupade ja teenuste väärtus kahe viimase aasta jooksul, kirjutab Postimees.

eelmisel nädalal said HKScani eksjuht Teet Soorm ja samuti HKScanist vallandatud seakasvatusdivisjoni direktor Mati Tuvi kahtlustuse oma endise tööandja raha omastamises suures ulatuses ja rahapesus - Soormi ja Tuviga seotud ettevõtted müüsid aastaid praeguse HKScan Eesti ettevõtetele sigu, mune ja teravilja.

HKScan Eesti mulluses majandusaasta aruaandes on loetletud kõik tegevjuhtkonnaga seotud firmad: Lõpe Agro OÜ, Saimre Seakasvatuse OÜ, Linnamäe Peekon OÜ, Ovolex OÜ, Saumet Service OÜ, Helkma Trans OÜ, Hannora OÜ, Paadrema Agro OÜ, Farmitek OÜ.

Tegevjuhtkonnaga seotud ettevõtetelt on ostetud 2016. aastal kaupu 4,5 miljoni euro väärtuses ja 2015. aastal 5,2 miljoni euro väärtuses ning teenuseid on HKScan neil aastail ostnud tegevjuhtkonnaga seotud ettevõtetelt vastavalt 1,3 miljoni ja ühe miljoni euro väärtuses.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: