Toomas Luman: imettegevat maksusüsteemi pole olemas

Foto: Postimees/Scanpix

Erakonnad ja poliitikud peaks suunama oma mõttejõu ühiskonna tegeliku demograafilise probleemi lahendusviiside otsimisele, sest ükski maksusüsteem õuele õnne ei too, leiab kaubandus-tööstuskoja juht ning ettevõtja Toomas Luman.

"Kutsuks üles valitsust ja kõiki poliitilisi erakonda üheskoos välja mõtlema, mida teha Eesti ühiskonna tegeliku probleemiga ehk negatiivsete demograafiliste trendidega ja elanikkonna vananemisega," ütles Luman Vikerraadio saates "Reporteritund".

"Kui sellega midagi ette võtta ei suuda, siis mingit imettegevat maksusüsteemi, mis meid kõiki tulevikus õnnelikuks ja terveks ning arstiabiga varustatuks teeb, pole olemas," lisas ta.

Lumani sõnul on talle jäänud ka mulje, et poliitikud pole midagi õppinud ajaloost, kui mõtlevad välja uusi käske-keelde. "Kollektiivselt oli meil ju au osaleda 51 aastat eksperimendis, kus kujundati ideaalset ühiskonda ja ideaalset ühiskonna liiget. Sellest ei tulnud midagi välja, sest inimiseloom jäi muutmata."

"Mulle on jäänud mulje, et me viimasel ajal üritame ka Eestis hakata jõu ja käsu korras kujundama ideaalset ühiskonda ja ideaalset inimest. Julgen ennustada, et ka sellest ei tule mitte midagi peale suure jama," sõnas Luman.

Kuula lisatud heliklipist terviksaadet, mis keskendus Eesti majanduse käekäigule. Räägiti välismajandusest, aga ka sellest, kuidas riik bürokraatiat vähendades, haridussüsteemi panustades ning ettevõtjatele vähem piiranguid kehtestades saaks tulevikus senisest veelgi rohkem kasu.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: Vikerraadio, "Reporteritund"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: