Savisaare haigestumise tõttu jätkub kohtuprotsess jaanuari lõpus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Keskerakonna eksjuhi Edgar Savisaare haigestumise tõttu jäi Harju maakohtus teisipäeval jätkuma pidanud kohtuprotsess ära, järgmised istungid peaksid toimuma jaanuari lõpus.

Savisaare kaitsja vandeadvokaat Oliver Nääs teatas kohtule, et Savisaar viidi teisipäeva hommikul haiglasse.

"Edasise osas küsin raviarstilt kindlasti tõendi ja hoian menetlusosalisi kursis. Seega palun istungi edasi lükata," ütles Nääs.

Kohus teatas, et järgmised istungid toimuvad 23. ja 24. jaanuaril.

Teisipäeval oli kohtul kavas kuulata videosilla abil Hispaanias asuvaid tunnistajaid ning kuulata nelja kohaliku tunnistaja ütlusi.

Riigiprokuratuur süüdistab Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis, samuti neljas altkäemaksu võtmises, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises. Keskerakond sai süüdistuse juriidilise isikuna.

Savisaarele altkäemaksu andmises süüdistab riigiprokuratuur ettevõtjaid Aivar Tuulbergi, Alexander Kofkinit, Hillar Tederit ja Vello Kunmanit.

Tallinna linnavolikogu endine esimeest Kalev Kallot süüdistab prokuratuur kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele ning Savisaarele altkäemaksu vahendamises süüdistati ekspoliitik Villu Reiljani, samuti on omastamisele kaasaaitamises süüdistatavana kohtu all Põhja-Tallinna linnaosavanema endine asetäitja Priit Kutser.

Kohtuprotsess algas Harju maakohtus 12. juunil, kui kõik süüdistatavad
kinnitasid, et nad ei tunnista end süüdi. Vaid ekspoliitik Villu Reiljan võttis süü omaks ning tema osas lahendas kohus süüasja kokkuleppemenetluses.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS, ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: